0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: niewaznosc-czynnosci-prawnej

Artykuły:

Nieważność czynności prawnej - w jakich sytuacjach może wystąpić?

Konsekwencją wadliwego oświadczenia woli może być nieważność lub bezskuteczność umowy. Czym są wady oświadczenia woli i kiedy powodują nieważność czynności prawnej? Przeczytaj w artykule, jakie wady możemy wyróżnić na podstawie kodeksu cywilnego!

12 stycznia 2023

Wady oświadczenia woli

Wady oświadczenia woli mogą spowodować że umowa stanie się bezwzględnie nieważna lub umożliwią uchylenie się od jej skutków. Jakie są najczęściej spotykane wady oświadczenia woli? Przeczytaj i sprawdź kiedy umowa stanie się nieważna!

20 marca 2020

Nieważność czynności prawnej - kiedy się ją stwierdza?

Nieważność czynności prawnej może zachodzić z różnych powodów. Występuje wtedy, gdy dana czynność prawna łamie przepisy prawa bądź też, gdy jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. Z artykułu dowiesz się jakie są cechy i skutki nieważności!

19 sierpnia 2019

Wadliwość czynności prawnej w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych

Co do zasady, jeśli do dokonania czynności prawnej przez spółkę ustawa wymaga uchwały wspólników albo walnego zgromadzenia, czynność prawna, gdy została dokonana bez wymaganej uchwały, jest nieważna. Na czym polega wadliwość czynności prawnej?

27 maja 2019

Jakie skutki dla czynności prawnej ma wadliwa reprezentacja spółki?

Istotną kwestią w obrocie gospodarczym jest zawarcie umowy z kontrahentem, który nie był prawidłowo umocowany do jej zawarcia. Jakie skutki dla dokonanej czynności prawnej ma wadliwa reprezentacja spółki kapitałowej? Czy skutkuje ona jej nieważnością?

22 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów