0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: odpowiedzialnosc-wspolnikow-spolki

Artykuły:

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej – czy da się ją ograniczyć?

Spółka cywilna jest formą prowadzenia działalności gospodarczej określoną w Kodeksie cywilnym w przepisach art. 860 i nast. Watpliwości budzi jednak odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej? W jakim stopniu ponoszą ją wspólnicy? Odpowiadamy w artykule!

24 stycznia 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej za długi podatkowe

Jak wygląda odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej na gruncie podatku VAT? Czy wspólnicy odpowiadają za długi podatkowe spółki? Na czym polega solidarna odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej? Na zadane pytania odpowiadamy w artykule!

29 września 2022

Odpowiedzialność solidarna w spółce cywilnej

Prowadzenie spółki cywilnej może wiązać się z sytuacjami, które opatrzone będą pewnym ryzykiem względem kontrahentów. Jak wówczas kształtuje się odpowiedzialność wspólników? Poznaj i dowiedź się, czym jest odpowiedzialność solidarna w spółce cywilnej!

19 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów