0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: odszkodowanie-za-wywlaszczenie

Artykuły:

Odszkodowanie za wywłaszczenie – podatek PIT

Często budowa drogi powoduje, że prywatne majątki stojące na przeszkodzie zostają wywłaszczone, co musi zostać zrekompensowane właścicielowi. Odszkodowanie za wywłaszczenie, jako że powoduje przychód, musi zostać rozliczone na gruncie PIT. Przeczytaj!

19 kwietnia 2022

Wywłaszczenie nieruchomości – jakie mamy prawa?

Wywłaszczenie nieruchomości może mieć miejsce wówczas, gdy cele publiczne nie mogą zostać zrealizowane w inny sposób. Czy właściciel nieruchomości otrzyma odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia? Jakie prawa mu przysługują? Sprawdź w artykule!

17 września 2019

Odszkodowanie za wywłaszczenie pod budowę drogi krajowej

Rozwój budownictwa drogowego wiąże się z wywłaszczeniem gruntów pod budowę dróg, co oznacza otrzymanie odszkodowania przez właścicieli. Sprawdź, czy odszkodowanie za wywłaszczenie pod budowę drogi krajowej podlega opodatkowaniu podatkiem VAT!

19 lutego 2019

Wywłaszczenie nieruchomości - co warto o nim wiedzieć?

Właściciel nieruchomości może zostać pozbawiony przysługującego mu prawa wbrew swojej woli. Odbywa się to poprzez wywłaszczenie. Stanie się tak wtedy, gdy jego nieruchomość będzie potrzebna do realizacji inwestycji o charakterze publicznym.

19 listopada 2018

Odszkodowanie otrzymane za wywłaszczenie - skutki podatkowe w VAT

W przypadku przeniesienia własności nieruchomości w toku czynności wywłaszczenia podatnikowi w zamian wypłacane jest odszkodowanie. Czy odszkodowanie otrzymane za wywłaszczenie jest opodatkowane podatkiem VAT? Wyjaśniamy w artykule!

22 października 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów