0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: oplacanie-skladek-zus

Artykuły:

Jakie konsekwencje generuje nieopłacenie składek ZUS w terminie?

Terminy płatności składek ZUS ustalone są odgórnie i obowiązkiem przedsiębiorcy jest ich dotrzymywanie. Czy wiesz, jakie konsekwencje niesie za sobą nieopłacenie składek ZUS w terminie? Sprawdź, jakie są terminy płatności składek. Przeczytaj!

16 marca 2023

Czy zaległe składki ZUS zwolnionych pracowników są ich przychodem?

Pracodawcy zwalniając pracowników często nadal opłacają za nich składki na ubezpieczenia społeczne lub są płatnikami innych zobowiązań. Czy zaległe składki ZUS zwolnionych pracowników po opłaceniu stanowią ich przychód? Na pytania odpowiadamy w artykule!

7 kwietnia 2022

Przeniesienie obowiązku odprowadzania składek ZUS na pracownika

Wysokość składek na ubezpieczenie bezpośredni zależy od wynagrodzenia pracownika. W artykule odpowiadamy w jakich przypadkach możliwe jest przeniesienie obowiązku odprowadzania składek ZUS na pracownika z pracodawcy. Wyjaśniamy!

15 lutego 2022

Opłacanie składek ZUS - zasady opłacania i obowiązujące terminy

Opłacanie składek ZUS jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Jakie składki opłacane są w ZUS? W jakich terminach? Jakie kary grożą za nieterminowe zapłacenie składek? Za kogo nie trzeba ich płacić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

3 lutego 2022

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacie składek ZUS

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacie składek ZUS może być potrzebne przedsiębiorcy na przykład w celu uzyskania kredytu. ZUS wydaje zaświadczenie o niezaleganiu w składkach po złożeniu przez płatnika wniosku. Przeczytaj o tym!

6 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów