0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: oplata-targowa

Artykuły:

Opłata targowa - kiedy jest pobierana i kto musi ją uiścić?

Opłata targowa jest daniną publiczną zaliczaną do kategorii podatków i opłat lokalnych, która pobierana jest od podmiotów dokonujących sprzedaży na targowiskach. Opłata ta jest fakultatywna, co oznacza, że Rada gminy może, ale nie musi jej wprowadzać.

5 maja 2023

Opłata targowa a sprzedaż w kilku miejscach

Przedsiębiorca, który sprzedaje towary na targu lub bazarze musi liczyć się z koniecznością wystąpienia opłaty targowej. Sprawdź w artykule, kogo dotyczy opłata targowa oraz jak należy ją rozliczyć w sytuacji, kiedy sprzedaż odbywa się w kilku miejscach!

15 grudnia 2022

Zwolnienie z opłaty targowej - nowa pomoc dla przedsiębiorców!

W ramach pomocy dla przedsiębiorców w związku z panującą pandemią, rząd przedstawił propozycję, w której zaplanowano zwolnienie z opłaty targowej. Kto będzie mógł skorzystać ze zwolnienia oraz na jaki okres została zaplanowana pomoc? Odpowiedź w artykule!

29 października 2020

Opłata targowa - czym jest i ile wynosi?

Osoby, które handlują na targowiskach, co do zasady zobowiązane są do zapłaty opłaty targowej. Czym w zasadzie jest opłata targowa, kogo faktycznie dotyczy i ile wynosi? Przeczytaj i sprawdź, jakie są konsekwencje braku uiszczenia opłaty targowej!

15 kwietnia 2019

Opłaty lokalne - 2018

Ustawodawca wyznaczył wysokość opłat lokalnych, którego gminy nie mogą przekroczyć. Do opłat lokalnych zalicza się min. opłatę uzdrowiskową, od posiadania psa, opłatę targową czy reklamową. Dowiedz się, ile wynoszą opłaty lokalne w bieżącym roku!

19 grudnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów