0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: opodatkowanie-najmu

Artykuły:

Opodatkowanie najmu ryczałtem w przypadku przedsiębiorcy

Opodatkowanie najmu ryczałtem w przypadku przedsiębiorcy wynajmującego mieszkanie na rzecz osób prywatnych - jak dokonać zmiany w CEIDG-1?

31 stycznia 2023

Opodatkowanie VAT najmu na rzecz unijnego kontrahenta spoza Polski

Najem lokalu to coraz częściej powtarzająca się usługa, którą świadczą przedsiębiorcy. W jaki sposób powinno się opodatkować usługi najmu? Jak wygląda opodatkowanie VAT najmu na rzecz unijnego kontrahenta spoza Polski? Odpowiadamy na pytania w artykule.

17 czerwca 2022

Najem jako działalność gospodarcza - warto wiedzieć

W nieruchomości inwestują nie tylko podmioty gospodarcze, lecz także osoby prywatne. Najem jako działalność gospodarcza to zagadnienie, które zostało ostatecznie usystematyzowane przez uchwałę NSA z marca tego roku. Sprawdź co się w tej sprawie zmieniło!

29 października 2021

Najem powierzchni jako źródło uzyskania przychodu

Podatnicy zastawiają się we jaki sposób opodatkować najem powierzchni. W przypadku najmu lokalu z majątku prywatnego można wybrać sposób opodatkowania. Do wyboru jest skala podatkowa lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

9 września 2021

Najem kilku nieruchomości a ryczałt ewidencjonowany

Większość podatników zajmująca się wynajmem prywatnej nieruchomości decyduje się na opodatkowanie w formie ryczałtu. Czy najem kilku nieruchomości może być również opodatkowane w taki sposób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 czerwca 2021

Opodatkowanie najmu lokalu – którą formę opodatkowania wybrać?

Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, która oferuje najem lokalu ma obowiązek opłacania podatku dochodowego w wybranej przez siebie formie. Poznaj, jakie są sposoby na opodatkowanie najmu oraz który z nich jest najkorzystniejszy!

30 września 2019

PIT od najmu - w małżeństwie wyższy podatek

Przychody z najmu możemy opodatkować na dwa sposoby: opodatkowanie ryczałtem oraz na zasadach ogólnych. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, jak wysokość przychodu z najmu wpływa na wysokość podatku oraz jak wygląda PIT od najmu w małżeństwie!

10 grudnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów