0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: postepowanie-sanacyjne

Artykuły:

Postępowanie sanacyjne – skutki dla osoby dłużnika oraz jego majątku

Postępowanie sanacyjne jest jednym z postępowań restrukturyzacyjnych, niemniej jest ono jednym z bardziej rygorystycznych postępowań. Czy wiesz, jakie skutki niesie postępowanie sanacyjne dla dłużnika i jego majątku? Odpowiadamy w artykule!

29 grudnia 2022

Nadzorca układu, nadzorca sądowy, zarządca – co ich odróżnia?

W związku z tym, że koniunktura gospodarcza nie rozpieszcza przedsiębiorców, coraz częściej decydują się na upadłość lub restrukturyzację firmy. Wybierając restrukturyzacje warto dowiedzieć się jakie role ma nadzorca układu, nadzorca sadowy oraz zarządca.

23 grudnia 2021

Restrukturyzacja przedsiębiorcy

Restrukturyzacja to inaczej proces naprawczy polegający na przywróceniu rentowności i płynności finansowej podmiotowi gospodarczemu. Wyróżniamy kilka rodzajów restrukturyzacji - miękką, postępowanie o zatwierdzenie układu czy postępowanie sanacyjne.

8 września 2021

Prawo restrukturyzacyjne – które postępowanie jest najkorzystniejsze?

Co zrobić w przypadku, gdy firma staje się niewypłacalna? Jak uniknąć konieczności ogłoszenia upadłości? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest prawo restrukturyzacyjne oraz jak może pomóc w poprawienie sytuacji ekonomicznej dłużnika!

14 lipca 2020

Postępowanie sanacyjne - czy chroni majątek dłużnika przed upadłością?

Postępowanie sanacyjne to jeden z rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Wszczyna się je w celu poprawy sytuacji ekonomicznej dłużnika. Jakie są skutki otwarcia postępowania sanacyjnego? W jaki sposób można je rozpocząć? Odpowiedzi szukaj w artykule!

4 października 2019

Postępowanie sanacyjne a inne postępowania sądowe

Postępowanie sanacyjne jest jednym z rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Jego głównym celem jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika. W jakim stopniu postępowanie sanacyjne wpływa na inne postępowania sądowe? Dowiedz się z artykułu!

2 lipca 2019

Sanacja a upadłość – jakie są między nimi różnice?

Przedsiębiorca w sytuacji braku rentowności firmy ma do wyboru dwie opcje, które mogą mu pomóc w wyjściu z długów. Jedną z nich jest postępowanie upadłościowe, drugą natomiast postępowanie sanacyjne. Czym różni się sanacja a upadłość?

28 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów