0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: praca-w-nadgodzinach

Artykuły:

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

16 maja 2024

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin?

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin? Tak, ale tylko w określonych Kodeksem pracy sytuacjach. W zamian za wykonywanie pracy przez pracownika w godzinach nadliczbowych, ma obowiązek udzielić dnia wolnego lub wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Sprawdź!

2 maja 2024

Praca w nadgodzinach - wszystko co należy wiedzieć

Za nadgodziny pracownikowi przysługuje czas wolny lub dodatek do wynagrodzenia. Praca w nadgodzinach jest dopuszczalna m.in. w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Dowiedz się, kto nie może pracować w nadgodzinach i komu nie przysługuje rekompensata!

28 marca 2024

Nadgodziny w pigułce z praktycznymi przykładami - część 2

Czym są nadgodziny dobowe, a czym średniotygodniowe? W jaki sposób oblicza się liczbę przepracowanych przez pracownika nadgodzin? Jakie wynagrodzenie przysługuje za wypracowane nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

28 listopada 2022

Wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy

Praca wykonywana ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy wynikające z obowiązującego pracownika systemu i rozkładu czasu pracy, stanowi pracę w godzinach nadliczbowych. Czy wykonywanie pracy po godzinach bez zgody pracodawcy jest możliwe? Sprawdź!

23 marca 2022

Nadgodziny w pigułce z praktycznymi przykładami

Czym są nadgodziny zgodnie z Kodeksem pracy? Czym natomiast jest okres rozliczeniowy i ile może maksymalnie wynieść? Ile tak naprawdę nadgodzin może wypracowywać pracownik? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

22 lipca 2021

Praca w godzinach nadliczbowych - czy pracownik może odmówić?

Praca w godzinach nadliczbowych to coraz częściej spotykane zjawisko. Jakie obowiązki z tego tytułu ciążą na pracodawcy? Kiedy możemy odmówić nadgodzin? Jakie są konsekwencje odmowy pracy w godzinach nadliczbowych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów