0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: przekazanie-samochodu-na-cele-prywatne

Artykuły:

Wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne na gruncie PIT i VAT

Przedsiębiorcy decydujący się na wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne muszą pamiętać o skutkach podatkowych takich działań na gruncie PIT i VAT. Dodatkowo, wycofanie pojazdu wiąże się z obowiązkiem stosowania oznaczenia WEW w pliku JPK_V7!

21 lutego 2023

Wycofanie samochodu osobowego z firmy - skutki w VAT

Wycofanie samochodu osobowego z firmy generuje określone konsekwencje na gruncie podatku VAT. Sprawdź, czy będziesz zobowiązany naliczyć i odprowadzić podatek VAT w chwili przekazania samochodu na cele prywatne. Wyjaśniamy szczegóły!

25 lutego 2022

Przekazanie samochodu na cele prywatne - jak rozliczyć?

Czasami przedsiębiorcy z różnych powodów decydują się na przekazanie samochodu na cele prywatne. Jak wygląda tego rodzaju wycofanie środka trwałego na gruncie podatkowym PIT oraz VAT? Czy przychód ze sprzedaży wycofanego pojazdu podlega opodatkowaniu?

26 marca 2021

Wycofanie majątku firmowego na cele prywatne

Prowadzisz własną działalność i chcesz część majątku przekazać na cele prywatne? Sprawdź, jak przebiega wycofanie majątku firmowego na cele prywatne! Czy wiesz, w jaki sposób sporządzić protokół przekazania? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

31 sierpnia 2018

Wycofanie samochodu z działalności niebędącego środkiem trwałym

Posiadam pojazd, który nie jest środkiem trwałym w firmie. Jakie konsekwencje wywoła wycofanie samochodu z działalności?

16 lutego 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów