0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: skladka-chorobowa

Artykuły:

Umowa zlecenie emeryta a składki ZUS 2023

Czy umowa zlecenie zawarta z emerytem podlega składkom na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne? Czy zleceniodawca ma obowiązek zgłosić zleceniobiorcę-emeryta do ubezpieczeń społecznych oraz ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS? Sprawdź!

31 stycznia 2023

Podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego

Czy możliwe jest podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego? Czy w takim wypadku przedsiębiorca będzie płacił wyższe składki na ubezpieczenie społeczne dzięki czemu zasiłek chorobowy będzie wyższy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 czerwca 2022

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – jakie są różnice?

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe to częste zagadnienie poruszane przez przedsiębiorców i nie tylko. Istnieją dwie z pozoru podobne składki ZUS – w naszym artykule wyjaśniamy, jakie są różnice między nimi. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

28 lutego 2022

Składka chorobowa zapłacona po terminie nie pozbawi zasiłku przedsiębiorcy – zmiany od 1 stycznia 2022 roku

Do tej pory składka chorobowa opłacona po terminie pozbawiała przedsiębiorcę prawa do zasiłku chorobowego. Przepisy te są bardzo restrykcyjne. Jednak już od nowego roku przepisy te się zmienią! Przeczytaj o nadchodzących zmianach!

19 października 2021

Zasiłek macierzyński podwyższony do kwoty świadczenia rodzicielskiego

W przypadku, gdy miesięczna kwota zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy jest niższa niż kwota świadczenia rodzicielskiego, zasiłek macierzyński podwyższa się do wysokości świadczenia rodzicielskiego. Dowiedz się więcej!

6 listopada 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów