0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: strata-z-lat-ubieglych

Artykuły:

Straty z lat ubiegłych jako sposób na obniżenie podatku!

Wielu przedsiębiorców na początku prowadzenia firmy nie osiąga zysków, a wykazuje stratę. Co zrobić w sytuacji, gdy trwa to kilka lat? Czy straty z lat ubiegłych można odliczać w kolejnych latach, gdy podatnik osiągnie już zyski? Dowiedz się więcej!

28 marca 2023

Rozliczenie straty z lat ubiegłych w 2023 roku

Zdarza się, że w danym roku podatkowym podatnicy ponoszą stratę, co oznacza, że wystąpiła w firmie nadwyżka kosztów nad przychodami. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie straty z lat ubiegłych oraz jakie zmiany następiły w jej rozliczeniu od 2020 roku!

13 lutego 2023

Strata z lat ubiegłych - rozliczenie krok po kroku

Zakładający firmę przedsiębiorca optymistycznie patrzy w przyszłość, licząc na zysk - to oczywiste i naturalne. Jednak w rzeczywistości trzeba liczyć się także z możliwością poniesienia straty. Strata z lat ubiegłych - jak rozliczyć? Dowiedz się!

30 stycznia 2023

Strata z lat ubiegłych - odliczanie od zaliczek PIT

Strata z lat ubiegłych może zostać rozliczona przez przedsiębiorcę w ciągu 5 kolejnych lat podatkowych. Można ja uwzględnić w zeznaniu rocznym bądź przy wyliczaniu zaliczki na podatek dochodowy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 marca 2022

Rozliczenie straty podatkowej z lat ubiegłych – warunki odliczania

Stratę podatkową można odliczyć w deklaracji rocznej na określonych warunkach. W 2019 r. nastąpiła nowelizacja przepisów w tym zakresie. Dowiedz się, jak wykonać rozliczenie straty podatkowej z lat ubiegłych i jaka może być jego maksymalna wysokość.

9 lutego 2021

Strata z lat ubiegłych - jak prawidłowo rozliczyć?

Przedsiębiorca, który poniósł stratę z tytułu prowadzonej działalności może pomniejszyć dochód w kolejnych latach. Obowiązują jednak przy tym określone zasady. Jeśli chcesz wiedzieć jak strata z lat ubiegłych może zmniejszyć dochód zajrzyj do artykułu!

4 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów