0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ubezpieczenie-w-krus

Artykuły:

Wyłączenie z KRUS a zgłoszenie w ZUSie

Podleganie ubezpieczeniom z tytułu prowadzenia działalności pozarolniczej w ZUS-ie jest obowiązkowe dla przedsiębiorcy, ale niekoniecznie dla rolnika. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach może nastąpić wyłączenie z KRUS. Sprawdź!

12 czerwca 2024

Jak otworzyć działalność na KRUS-ie?

Niektóre formy działalności podlegają bowiem pod oskładkowanie w KRUS. Czy możliwe jest jednak połączenie ubezpieczenia w KRUS-ie i prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej? Jakie warunki należy spełnić, aby otworzyć działalność na KRUS-ie?

11 czerwca 2024

Ubezpieczenie w KRUS osoby współpracującej

Ubezpieczenie społeczne rolników można uznać za korzystniejsze od powszechnego ubezpieczenia społecznego ze względu na niższe składki. Dowiedz się czy pomaganie w działalności małżonka wpłynie na ubezpieczenie w KRUS? Przeczytaj!

3 sierpnia 2023

Umowa o dzieło z wykonawcą ubezpieczonym w KRUS

W niektórych przypadkach podjęcie dodatkowego zatrudnienia przez rolnika ubezpieczonego w KRUS może wiązać się z utratą prawa do tego ubezpieczenia. Takich skutków nie niesie umowa o dzieło z wykonawcą ubezpieczonym w KRUS. Dowiedz się więcej!

13 kwietnia 2022

Działalność gospodarcza a ubezpieczenie w KRUS – kwota graniczna podatku

Czy będąc rolnikiem i jednocześnie prowadząc działalność gospodarczą trzeba rezygnować z ubezpieczenia rolniczego KRUS i przejść na ZUS? Czy po spełnieniu odpowiednich warunków może dalej podlegać pod ubezpieczenie społecznym rolników? Przeczytaj!

13 lipca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów