0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ugoda-pozasadowa

Artykuły:

Ugoda z dłużnikiem – korzyści płynące z jej zawarcia

Ugoda z dłużnikiem to polubowne rozwiązanie konfliktu, w którym zarówno wierzyciel, jak i dłużnik decydują się na określone ustępstwa związane np. z ratami spłaty długu czy naliczaniem odsetek. Więcej informacji o zawieraniu ugody znajdziesz w artykule.

19 lutego 2020

Ugoda pozasądowa - wzór z omówieniem

Do zawarcia ugody nie jest potrzebna żadna szczególna forma, chyba że potrzeba zachowania odpowiedniej wynika z treści czynności prawnej. Pobierz za darmo wzór ugoda pozasądowej w formacie pdf i doc i zobacz, co powinna zawierać ugoda pozasądowa!

14 czerwca 2019

Niewykonanie ugody przez dłużnika - co zrobić?

Gdy dłużnik zalega z zapłatą, może paść propozycja zawarcia ugody. W zamian za ustępstwa, np. rozłożenie długu na raty, umorzenie odsetek lub części długu, dłużnik zobowiązuje się spłacić swoje zobowiązanie. Jakie skutki może mieć niewykonanie ugody?

4 października 2018

Spory między przedsiębiorcami - metody ich rozwiązywania

Do sporów dochodzi miedzy ludźmi każdego dnia. Jednak jeśli w grę wchodzą pieniądze lub zagrożenie dla własnego biznesu, te nieporozumienia są szczególnie trudne do rozwiązania. Jakie są rozwiązania na spory między przedsiębiorcami? Poznaj je!

18 maja 2018

Ugoda jako rozwiązanie sporu o wierzytelność

Dochodzenie wierzytelności nie należy do przyjemnych procesów dla przedsiębiorców, często okazuje się skomplikowany, a nawet nieskuteczny. Popularne stają się pozasądowe rozwiązanie sporu o wierzytelność m.in. jako ugoda. Sprawdź, na czym polega!

24 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów