0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: wspolnicy-spolki-cywilnej

Artykuły:

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Jak wygląda rozliczenie kosztów zaniechanej inwestycji w spółce cywilnej?

Spółka cywilna jest często wybieraną formą prowadzenia działalności. Inwestycje dokonywane przez spółkę cywilną mogą ulec zaniechaniu jeśli okażą się nietrafione. Jak wygląda rozliczenie kosztów zaniechanej inwestycji w spółce cywilnej? Przeczytaj!

6 kwietnia 2022

Jakie obowiązki wobec ZUS mają wspólnicy spółki cywilnej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i jednocześnie jesteś wspólnikiem spółki cywilnej? Czy znasz swoje obowiązki względem ZUS? Czy w takiej sytuacji należy przesyłać dodatkowe dokumenty do ZUS? Dowiedz się jak wyglądają rozliczenia z ZUS w spółce cywilnej!

29 listopada 2021

Spółka cywilna - egzekucja z majątku wspólników

Spółka cywilna nie stanowi samodzielnego podmiotu i zgodnie z definicją, nie posiada własnego majątku. Jak dokonać w takiej sytuacji egzekucji z majątku spółki? Jakie możliwości odzyskania pieniędzy ma wierzyciel? Sprawdź!

2 stycznia 2017

Prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy możliwe jest prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej? Czy będąc wspólnikiem spółki cywilnej można ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania i czym jest odpowiedzialność solidarna? Sprawdź!

7 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów