0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zasiedzenie-nieruchomosci

Artykuły:

Zasiedzenie nieruchomości przez współwłaściciela a posiadanie samoistne

Zasiedzenie nieruchomości wymaga od wnioskodawcy odsunięcia od prawa pozostałych współwłaścicieli. Sądy wówczas analizują dowody oraz okoliczności, by ustalić, czy spełnione są warunki do uznania zasiedzenia. Sprawy te często są skomplikowane. Sprawdź!

29 kwietnia 2024

Zasiedzenie nieruchomości a opodatkowanie

Można nabyć nieruchomość w sposób pierwotny przez zasiedzenie. Kodeks cywilny reguluje kwestie jaką jest zasiedzenie nieruchomości. Przeczytaj i poznaj analizę przepisów podatkowych mających zastosowanie w przypadku opodatkowania zasiedzenia.

24 kwietnia 2024

Rozliczenie zasiedzenia nieruchomości - jak opodatkować?

Czy wiesz, że w sytuacji gdy ma miejsce zasiedzenie nieruchomości, jej wieloletni użytkownik może ją nabyć? Wyjaśniamy, jak należy opodatkować rozliczenie zasiedzenia nieruchomości na gruncie PIT i kiedy opodatkowane jest podatkiem od spadków i darowizn!

9 października 2023

Zasiedzenie nieruchomości a wymogi formalne

Panuje przekonanie, że nieruchomość, którą ktoś inny użytkuje przez co najmniej 20 lat, może być legalnie przejęta przez tą osobę poprzez tzw. zasiedzenie. Kiedy ma miejsce zasiedzenie nieruchomości oraz jak złożyć wniosek o zasiedzenie? Sprawdź!

21 kwietnia 2023

Zasiedzenie nieruchomości – jak liczyć okres zasiedzenia?

Zasiedzenie jest instytucją prawa cywilnego umożliwiającą nabycie m.in. własności nieruchomości bez posiadania wcześniej tytułu prawnego. W przypadku, kiedy ma miejsce zasiedzenie nieruchomości należy wyliczyć okres zasiedzenia. Jak zatem go wyliczyć?

8 grudnia 2022

Zasiedzenie nieruchomości – warunki i charakterystyka

Osoba niebędąca właścicielem nieruchomości może nabyć jej własność przez zasiedzenie, jeśli spełni pewne warunki. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy możliwe jest zasiedzenie nieruchomości i jakie warunki należy spełnić, aby tego dokonać!

28 października 2021

Jak się bronić przed utratą własności, czyli przerwanie zasiedzenia

Zdarza się, że ktoś korzysta z cudzego domu, mieszkania, działki. Nie zawsze robi to za zgodą czy nawet wiedzą właściciela. Taka sytuacja może doprowadzić do zasiedzenia własności nieruchomości. Ważne jest wtedy przerwanie zasiedzenia.

30 listopada 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów