0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W aplikacji Twój e-PIT złożysz PIT z działalności tylko w określonych przypadkach

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od 2019 r. podatnicy mogą rozliczyć zeznanie roczne (wstępnie PIT-37) korzystając z darmowej usługi Twój e-PIT, dzięki której zeznanie jest uzupełnione automatycznie przez Krajową Administrację Skarbową. Mimo, iż Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że z usługi Twój e-PIT nie mogą korzystać przedsiębiorcy, istnieje możliwość wysyłki zeznania za jej pośrednictwem.

Aplikacja Twój e-PIT

W ramach usługi Twój e-PIT, podatnicy logują się do portalu podatkowego, w którym udostępnione zostaje im wstępnie uzupełnione zeznanie roczne na podstawie informacji od płatników, opłaconych w trakcie roku zaliczek i składek ZUS. W przypadku gdy podatnik chce dodatkowo skorzystać z ulg podatkowych może uwzględnić odpowiednie kwoty w tak przygotowanym zeznaniu i wysłać je z tego miejsca bezpośrednio do urzędu skarbowego, dokonując jednoczesnej akceptacji. 

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT należy zalogować się na stronie Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Z usługi skorzystać mogą osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej składające PIT - 37 oraz PIT - 38. Usługa Twój e-PIT zgodnie z zapowiedziami MF ma objąć przedsiębiorców w okresie późniejszym. Natomiast na chwile obecną istnieje możliwość wygenerowania PIT - 28 i PIT - 36 z działalności, poprzez ręczne wypełnienie zeznania i jego wysyłkę także za pośrednictwem portalu podatkowego mf.gov. 

Nie mniej jednak nie wiadomo czy sporządzona w aplikacji deklaracja będzie sprawdzana pod względem poprawności i system wskaże np. błędne odliczenia. W związku z czym zalecane jest korzystanie z systemów księgowych, które specjalizują się w zeznaniach rocznych jak np. wfirma.pl czy mb24.pl.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów