0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Interaktywne formularze PIT-36 i PIT-36L - MF opóźnia ich udostępnienie!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów pozostaje w tyle za systemami księgowymi, które w pierwszych tygodniach od terminu w którym oficjalnie można było rozliczyć zeznanie roczne tj. od 15 lutego 2020 roku, udostępniły już zeznania roczne do wypełnienia i wysłania. Natomiast Ministerstwo do dnia dzisiejszego jeszcze nie udostępniło interaktywnych formularzy zeznań rocznych. W swoim komunikacie MF tłumaczy, że w dalszym ciągu trwają końcowe testy nad udostępnieniem formularzy PIT-36 i PIT-36L. Tak więc finalnie nie jest wiadome kiedy zostaną one udostępnione. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że ich udostępnienie planowane jest do końca tygodnia.

Interaktywne formularze PIT-36 i PIT-36L - nie czekaj na MF rozlicz się razem z wfirma.pl!

W systemach do księgowości online wfirma.pl oraz mb24.pl już od ponad miesiąca możliwe jest wygenerowanie i wysłanie zeznania rocznego PIT-36 i PIT-36L. W tym celu konieczne jest posiadanie pakietu “Księgowość online”. Następnie w celu przygotowania zeznania rocznego z działalności gospodarczej należy przejść do zakładki START » PODATKI » DEKLARACJE ROCZNE » DODAJ DEKLARACJĘ i następnie wybrać jeden z odpowiednich formularzy:

  • Roczna deklaracja podatku dochodowego na zasadach ogólnych (PIT 36),

  • Roczna deklaracja liniowego podatku dochodowego (PIT 36L),

  • Roczna deklaracja zryczałtowanego podatku dochodowego (PIT 28).

Interaktywne formularze - w systemie wfirma.pl

Dane są automatycznie zaciągane z ewidencji prowadzonych w systemie lub jeśli użytkownik dopiero założył konto może je uzupełnić bezpośrednio na druku zeznania rocznego bez konieczności uzupełniania danych wstecz. Po wysyłce zeznania rocznego użytkownik ma gwarancję pobrania UPO - jeśli wysyłka przejdzie pozytywnie. W celu pobrania UPO należy oznaczyć zeznanie roczne i skorzystać z opcji POBIERZ UPO.

Interaktywne formularze - wysyłka deklaracji

Przypominamy, że wysyłka zeznania rocznego online np. właśnie przez wyżej wskazane systemy, skraca czas na zwrot podatku dochodowego z tytułu zeznania rocznego do 45 dni z 3 miesięcy.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów