0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zwolnienie-z-pracy

Artykuły:

Zwolnienie z powodu siły wyższej - zapowiedź zmian w Kodeksie pracy

W związku z dyrektywami unijnymi, Polska ma obowiązek dostosować do nich prawo pracy. Jedną z nadchodzących zmian jest zwolnienie z powodu siły wyższej. Co jeszcze się zmieni i kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać? Przeczytaj i dowiedz się!

25 listopada 2022

Zwolnienie z pracy - obowiązki, dokumenty, terminy, świadectwo pracy

Jakie są terminy obowiązujące przy rozwiązywaniu umowy o pracę i jak możemy je modyfikować? Jak przechowywać dokumenty w aktach osobowych i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj dokumenty kadrowe opisujące zwolnienie z pracy!

23 sierpnia 2022

Urlop okolicznościowy oraz płatne zwolnienie z pracy - komu przysługuje?

Kodeks pracy przewiduje możliwość udzielenia pracownikowi urlopu okolicznościowego oraz zwolnienia z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Komu przysługuje urlop okolicznościowy na jakich zasadach? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

28 lipca 2022

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

13 lipca 2022

Dodatek solidarnościowy - komu przysługuje i jak go uzyskać?

W związku z panującą epidemią koronawirusa, od czerwca weszła w życie ustawa, na mocy której dodatek solidarnościowy, co do zasady przyznawany jest w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19. Sprawdź, komu przysługuje dodatek solidarnościowy!

6 sierpnia 2020

Czy opuszczenie miejsca pracy może być usprawiedliwione?

Czy opuszczenie miejsca pracy przez pracownika może zostać usprawiedliwione? Jakie kroki może podjąć pracodawca, gdy pracownik bez jego zgody opuści miejsce pracy? Czy pracodawca może zastosować karę porządkową? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się!

27 września 2017

W jakich sytuacjach pracodawca ma obowiązek zwolnienia z pracy?

Prawo reguluje sytuacje, w których pracodawca ma obowiązek zwolnienia z pracy swojego pracownika. Co więcej, w niektórych przypadkach pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, mimo nieobecności. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 kwietnia 2016

Ustanie stosunku pracy 2014 r. - cz. 2

Druga część cyklu na temat ustania stosunku pracy - zapraszamy do lektury.

20 października 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów