0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Horrory - mroczne ciekawostki zza kulis

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Fani horrorów lubią się bać. Im mroczniejszy obraz, tym lepiej, w strachu tym jest bowiem coś przyciągającego i ekscytującego. Ciekawostki z planów horrorów potrafią przyprawić o jeszcze większe dreszcze, niż sam film. Wiele z nich uznanych jest bowiem za przeklęte. Sprawdź, co działo się podczas ich kręcenia.

Horrory: Nie zadzieraj z Omenem

Omen to jeden z najbardziej znanych horrorów, wokół którego krążą legendy. Podczas nagrywania wydarzyło się wiele niewytłumaczalnych, tragicznych zdarzeń. Ojca szatańskiego chłopca zagrał Gregory Peck. Przyjął on tę rolę, ponieważ nie poświęcał dużo czasu własnemu synowi, Jonathanowi, który popełnił samobójstwo. Postać była targana wyrzutami sumienia, które władały wówczas aktorem. Kiedy zdjęcia trwały, Peck zrezygnował z rezerwacji samolotu. Miał niezwykłe szczęście, ponieważ w wyniku katastrofy wszyscy jego pasażerowie zginęli. Mrożąca krew w żyłach jest również historia Johna Richardsona, który w filmie zajmował się efektami specjalnymi. Po zakończeniu zdjęć udał się wraz z partnerką na plan kolejnego filmu. W czasie drogi, obok miejscowości o nazwie Ommen(!), para miała wypadek samochodowy. Kobieta straciła w jego wyniku głowę (tak samo wyglądający wypadek jest jedną ze scen Omena). To jeszcze nie wszystko. IRA podłożyła bombę pod hotel, w którym zamieszkiwał reżyser filmu, a główny bohater twierdzi, że przez całe życie prześladuje go liczba 666. Czasami trudno uwierzyć, że wszystko jest dziełem przypadku…

Horrory: Ofiary Ducha

Duch jest bezsprzecznie uznawany za jeden z tych horrorów, który za kulisami wywoływał największe przerażenie. Po nakręceniu pierwszej części zmarła aktorka grająca najstarszą córkę małżeństwa Freeling. Wdała się w kłótnię ze swoim chłopakiem, który w efekcie ją udusił. Po nagraniach drugiej części filmu zmarł aktor grający ducha wielebnego, natomiast dwa lata później – Will Sampson, w filmie Indianin wypędzający demony z domu głównych bohaterów. To jeszcze nie koniec. Porusza fakt, że przed zakończeniem zdjęć do trzeciej części, na stole operacyjnym zmarła Heather O’Rourke, dziewczynka grająca główną bohaterkę. Miała zaledwie 13 lat. Wszystkie te wydarzenia zastanawiają i mrożą krew w żyłach.

Horrory: W Kręgu niewyjaśnionych zdarzeń

Japoński horror Krąg również owiany jest złą sławą. Podczas kręcenia pierwszej części w jednej ze scen widać odbitą w oknie upiorną twarz, która nie była efektem specjalnym. Kolejna część również nie oszczędziła ekipy. Kiedy odtworzono nagrania z jaskini, okazało się, że ktoś spoza ekipy wypowiedział imię Rikako. Aktorzy wówczas milczeli. Gdyby tego było mało, podczas odtworzenia filmu Krąg 0, w scenie w przebieralni widać małą rączkę schowaną za suknią – nikt nie wie czyja jest ta rączka i dlaczego się tam znalazła...

Takie historie sprawiają, że film nabiera jeszcze mocniejszego klimatu. Trudno powiedzieć, czy ciekawostki są wymyślane na potrzeby promocji, czy plany takich obrazów przyciągają zło. Tak czy inaczej, trudno uwierzyć w przypadki, a opowieści wywołują dreszcze.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów