0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak chronić zasoby intelektualne firm – przyjdź na konferencję i sprawdź

Wielkość tekstu:

Wyzwania związane z nowym prawem własności intelektualnej, podróbki produktów w handlu online oraz kooperacja biznesu z nauką dla wypracowania innowacyjnych rozwiązań to tematy konferencji „Własność intelektualna w dobie zmian. Innowacje, kreatywność, ochrona” organizowanej przez Konfederację Lewiatan.

Własność intelektualna odgrywa coraz większą rolę jako kluczowy kapitał firm. Innowacje skutecznie chronione systemem prawnym są źródłem rynkowych przewag i coraz częściej decydują o sukcesie firm. W związku z tym ważne jest znalezienie odpowiedzi na pytania: 

  • jak startupy radzą sobie z prawem własności intelektualnej?
  • jak chronią swoje rozwiązania, produkty i usługi?
  • jak zapewnić skuteczność i efektywność nowego prawa własności przemysłowej?
  • dlaczego kupujemy podróbki i jak skutecznie zapobiegać temu problemowi w UE?
  • dokąd zmierzają regulacje w zakresie własności intelektualnej? 
  • jak tworzyć i chronić własność intelektualną w badaniach i rozwoju?

Porozmawiają o tym eksperci i praktycy rynku, a wśród gości i panelistów będą jak zawsze przedstawiciele biznesu, nauki i administracji, między innymi Szkoły Głównej Handlowej, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, EUIPO - European Union Intellectual Property Office, Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, OECD, Amazona, Krajowych Producentów Leków czy Stowarzyszenia Ochrony Własności Przemysłowej – AIPPI Polska.

Gościem specjalnym spotkania będzie Nathan Wajsman, Chief Economist, EUIPO, European Observatory on Infringements of Intellectual Property Rights.

Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się od 26 do 27 marca – pierwszy dzień to spotkanie stacjonarne w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, drugi dzień to warsztaty transmitowane online.

Udział jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie konferencji. Zapraszamy do obecności i dyskusji. 

Rejestracja tutaj.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów