0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

SEO CMS - system CMS stworzony z myślą o SEO

Wielkość tekstu:

Czy jest ci potrzebny SEO CMS?

Co to jest i do czego może się przydać SEO CMS? Przyszli właściciele stron internetowych to osoby, którym z pewnością zależy na tym, by został dla nich stworzony taki CMS, gdzie bez problemu będą mogli dodawać i edytować wpisy. W skrócie, potrzebują CMS-u, za pomocą którego wystarczy się zalogować, a następnie skorzystać z prostego menu z najważniejszymi funkcjami.Takie osoby muszą jednak mieć też na względzie to, że na ich stronie nie będzie możliwy duży ruch, jeśli nie dostosują się do pewnych zaleceń SEO, które są wręcz wymagane. Odpowiedzią zaś na to, czy w ogóle potrzebują SEO będzie sumienne ocenienie trzech pytań:

  1. Czy strona jest uaktualniana częściej niż raz na miesiąc?

  2. Czy planuje się prowadzenie bloga na takiej witrynie?

  3. Czy laicy będą dodawać wpisy?

Elementy SEO CMS

CMS zaprojektowany z myślą o SEO powinien przede wszystkim posiadać możliwość zarządzania menu i zakładkami, a także usuwania i dodawania nowych elementów, działów, jak i podstron. Powinien mieć wyszukiwarkę wewnętrzną, a także prosty formularz kontaktowy. Kolejną kwestią są przyjazne adresy URL - muszą one być krótkie oraz zawierać słowa kluczowe. Wymagane będą unikalne title oraz description do każdej podstrony. Są to komendy języka HTML.

Właśnie te elementy bezpośrednio zadecydują o tym, jaką dana strona będzie mieć oglądalność. Internauci zapoznając się z ich opisem w wyszukiwarkach, zadecydują w końcu o tym, czy klikać w jakiś link. SEO CMS powinien też mieć możliwość edytowania treści znacznikami h1 czy h2. Roboty wyszukiwarek dzięki temu bez trudu ocenią, że na takiej stronie tytuły i śródtytuły są ważniejsze niż przypisy. W CMS-ie nie może być nieaktualnych linków bądź zduplikowanych treści.

Przydatne okaże się także automatyczne tworzenie mapy serwisu oraz tagowanie wpisów, czyli możliwość ustalenia do jakiej kategorii należy wpis i czego on bezpośrednio dotyczy. Aktualnie bardzo ważna jest opcja zintegrowania z mediami społecznościowymi lub opcja zapisu na newsletter. Nie obejdzie się też bez możliwości umieszczania zdjęć oraz opisów do konkretnych grafik. Osobom początkującym to wszystko może się wydawać wyjątkowo pracochłonne, jednak muszą one sobie zdawać sprawę z tego, że wyżej wymienione elementy rzeczywiście są niezbędne, jeśli chce się mieć witrynę bądź bloga, który będzie często odwiedzany przez internautów.

Ruch na stronie to podstawa do popularności witryny, która też bezpośrednio będzie oznaczać, że ludzie staną się bardziej zachęceni do zapoznawania z treściami i podejmowania decyzji o zakupie lub skorzystaniu z usługi. To sprawi, iż konkurencja zostanie w tyle. Elastyczny CMS musi zawierać pewne składowe części, które bezpośrednio ukażą się w robotach wyszukiwarek WWW. Tym bardziej należy o tym pamiętać w przypadku zamiany adresu strony. Doświadczenie bowiem uczy, że często się o tym zapomina, co sprawia później, że taka strona nie może być dobrze odbierana w wyszukiwarkach i spada w rankingu. Pozycjonowanie, a więc optymalizacja kodu strony, to także zdobywanie linków. Muszą być one wartościowe, a więc o tym elemencie również należy pamiętać. Takie działania marketingowe pozwolą uzyskać zainteresowanie internautów - bezsprzecznie należy je wykorzystać. System zarządzania treścią powinien doskonale współpracować z wyszukiwarkami internetowymi.

Jaki powinien być SEO CMS?

SEO CMS charakteryzować będzie się więc paroma cechami, wynikającymi ze spraw technicznych, które zostały wymienione w powyższym akapicie. Po pierwsze, strona będzie się szybko ładować. Jej przejrzysty i maksymalnie krótki kod złoży się na jej optymalną strukturę. Witryna będzie posiadać tak istotne dla robotów wyszukiwarek elementy jak: nagłówki, tytuły, znaczniki alt, znaczniki title, mapę strony, mapę strony XML, kanały RSS, zmienne meta tagi, plik robots txt, stronę błędu, przekierowania czy wyróżnienie ważnych treści. Tym samym zostanie uposażona w mechanizmy ułatwiające i przyspieszające indeksowanie.

Serwis będzie łatwo integrować się z zewnętrznymi narzędziami wspomagającymi optymalizację. Nie można też zapomnieć o tym, że kiedy zdecydujemy się na obsługę wielu domen oraz na bardziej wyszukane opcje, strona taka oczywiście będzie jeszcze lepiej postrzegana. To wszystko zaś jest najlepszym dowodem na to, że takie witryny są ważne i faktycznie należy je jak najdokładniej uposażyć w sprawny SEO CMS.

SEO CMS - dlaczego warto?

Decydowanie się na rozwiązania tego typu jak CMS przyjaźnie stworzony pod SEO jest kluczowe. Na tej podstawie można w końcu podjąć wiele słusznych decyzji, jakie wprost odbiją się na popularności strony.

Taki specyficzny marketing prowadzony w sieci pozwoli na rozwój biznesu. Nawet osoby początkujące, które nie mają może zbyt dużego pojęcia o tym, w jaki sposób ma przedstawiać się konkretny CMS, muszą się o tym dowiedzieć.

Wówczas bowiem mają szansę realnie ocenić, który spośród dostępnych CMS-ów najbardziej spełni ich oczekiwania. Tym samym, nie będą też mieć kłopotów z rozeznaniem w rzeczywistości w sieci. Będą za to zadowolone z tego, w jaki sposób wzrasta ruch na ich stronie. Elementy wymienione w artykule muszą zostać zachowane, kiedy ktoś nie chce się martwić o przyszłość swojej witryny. Obecne wymagania internetowe wręcz domagają się tego, by o pewnych rzeczach nie zapominać. Strona musi zostać dobrze zoptymalizowana.

Ważna jest w końcu treść, w myśl zasady content is king. Jednak nie da się też zaprzeczyć, że każda taka witryna musi mieć opisane wcześniej części. Od tego zależy jej pozycjonowanie oraz to, jak wielu internautów będzie mogło na nią zajrzeć. Jeżeli wszystkie te elementy zostaną dobrze dobrane, sprawią, że strona będzie postrzegana jako profesjonalna i wiarygodna. A to jest w stanie umożliwić tylko doskonale stworzony CMS, z myślą o podstawowych zasadach SEO. Stanem pożądanym jest też to, by dopasowany został do bieżących standardów, jak chociażby wspomniane media społecznościowe. To także pozwoli rozwijać określone strony.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów