0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-11-25

Artykuły:

Obniżone odsetki od zaległości podatkowych – kiedy można je stosować?

Podstawową konsekwencją powstałej zaległości podatkowej jest konieczność uiszczenia odsetek podatkowych. W jaki sposób ustalić wysokość odsetek od zaległości podatkowych? Czy możliwe jest, aby nastąpiło obniżone odsetki od zaległości podatkowych?

25 listopada 2022

Umowa agencyjna – na jakich warunkach pracują pośrednicy?

Umowy B2B zyskują coraz większą popularność, a na tej fali również umowa agencyjna. Dla firm korzystniejsze jest „zatrudnienie” agenta w celu rozszerzenia swoich usług. Sprawdź, kiedy może być zawarta umowa agencyjna oraz jaki ma ona charakter dla stron!

25 listopada 2022

Zmiana formy opodatkowania działalności - w jakim terminie?

Czy wiesz, która forma opodatkowania jest dla Ciebie najkorzystniejsza? Czy do 20 stycznia możliwa jest zmiana formy opodatkowania działalności gospodarczej? Czy wiesz, jak krok po kroku zgłosić w US zmianę formy opodatkowania? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Zwolnienie dyscyplinarne w razie wykonywania innej pracy podczas choroby

Zwolnienie dyscyplinarne to potoczna nazwa rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę z winy pracownika, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Czy wykonywanie innej pracy podczas choroby może być przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Kiedy jest możliwe obniżenie wpłat na PFRON w związku z zakupem usług lub produktów?

Pracodawcy są obowiązani do dokonywania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Niejednokrotnie są to duże kwoty. Czy istnieje jednak sposób na obniżenie wpłat na PFRON? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 listopada 2022

Kontrola biur rachunkowych - co może zostać skontrolowane?

Prowadzenie biura rachunkowego wiąże się z możliwością przeprowadzenia przez odpowiednie instytucje jego kontroli. Jakie są zasady prowadzenia kontroli wobec biur rachunkowych? Sprawdź, jak przebiega kontrola biur rachunkowych i jaki może być jej zakres!

25 listopada 2022

Sankcja w VAT - jakie kary czekają na przedsiębiorców?

Podatnicy, którzy dokonali błędnego rozliczenia podatku VAT są zobowiązani do zapłaty podatku wraz z odsetkami od zaległości, ale również grozi im dodatkowa sankcja w VAT. Sprawdź, jak uniknąć otrzymania dodatkowej kary z tytułu błędnego rozliczenia VAT!

25 listopada 2022

Biznes w internecie a kary nakładane na przedsiębiorców

Prowadząc biznes w internecie należy uważać na obostrzenia i zasady, których nieprzestrzeganie może się wiązać z obowiązkiem zapłaty kary pieniężnej. Sprawdź, jakie kary czyhają na przedsiębiorców działających w internecie oraz w jaki sposób ich uniknąć!

25 listopada 2022

Praca zdalna w Kodeksie pracy – 10 rzeczy, o których należy pamiętać

Wykonywanie obowiązków w kadrowych w domu jest uregulowane jedynie w ustawach covidowych. Do tej pory praca zdalna nie znalazła swojego miejsca w kodeksie pracy. Niebawem ma się to jednak zmienić. Poznaj zasady pracy zdalnej zgodnie z kodeksem pracy!

25 listopada 2022

Zwolnienie z powodu siły wyższej - zapowiedź zmian w Kodeksie pracy

W związku z dyrektywami unijnymi, Polska ma obowiązek dostosować do nich prawo pracy. Jedną z nadchodzących zmian jest zwolnienie z powodu siły wyższej. Co jeszcze się zmieni i kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać? Przeczytaj i dowiedz się!

25 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów