0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-11-24

Artykuły:

Stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia wspólników w spółce

Wspólnicy spółki z o.o. wyrażają swoją wolę i podejmują decyzję w drodze uchwał. Czy uchwała może zostać unieważniona? W jakich sytuacjach może mieć miejsce stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia wspólników w spółce z o.o.? Odpowiadamy w artykule!

24 listopada 2022

Jak uzyskać świadectwo SK1 dla kierowcy w transporcie międzynarodowym?

Przyjęcie do pracy kierowcy będącego obywatelem Unii Europejskiej nie stanowi problemu, formalizm zaczyna się jednak przy zatrudnieniu obcokrajowca spoza wspólnoty. Jak zatem uzyskać dla niego świadectwo SK1? Jakie wymogi formalne należy spełnić? Sprawdź!

24 listopada 2022

Najem długoterminowy samochodu osobowego – rozliczenie VAT i PIT

Nie tylko leasing, ale i umowa długoterminowego najmu samochodu zyskuje na coraz większej popularności. Warto jednak mieć na uwadze prawidłowe rozliczenie najmu. Sprawdź, jak rozliczyć najem długoterminowy samochodu osobowego na gruncie PIT i VAT!

24 listopada 2022

Zmiana formy opodatkowania w nowym roku podatkowym

Podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej zobowiązani są wybrać formę opodatkowania. Dowiedz się, kiedy i w jakim terminie możliwa jest zmiana formy opodatkowania oraz jakich formalności w związku z tym należy dopełnić!

24 listopada 2022

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie a ZUS

Przedsiębiorca pracujący na umowę zlecenie napotka zmiany w opłacaniu składek ZUS. To czy przedsiębiorca ma obowiązek odprowadzania składek jest zależne od kilku czynników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat zbiegu tytułu ubezpieczeń!

24 listopada 2022

Krajowy System e-Faktur - czym jest i dlaczego warto zacząć z niego korzystać już teraz?

Mimo, że obligatoryjne korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur zostało odroczone, można już teraz pochylić się nad narzędziem udostępnionym przez Ministerstwo Finansów. Czy warto już teraz zaimplementować w swojej firmie Krajowy System e-Faktur? Sprawdź!

24 listopada 2022

Jakie uprawnienia kontrolne posiada inspektor dozoru technicznego?

Przedsiębiorca, u którego są wykonywane czynności dozoru technicznego jest obowiązany zapewnić bezpieczne przez umożliwienie bezpiecznego dostępu do badanego urządzenia. Jakie uprawnienia kontrolne posiada inspektor dozoru technicznego? Przeczytaj!

24 listopada 2022

Umowa zlecenie za nieobecnego pracownika – czy to dobry pomysł?

Jeżeli zostanie wykryte zastępowanie umowy o pracę umową zlecenie, to pracodawca może ponieść w związku z tym konsekwencje w razie kontroli. Czy umowa zlecenie za nieobecnego pracownika to zatem dobre rozwiązanie? Odpowiedź w artykule!

24 listopada 2022

Przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową

Przedsiębiorcy mogą dokonywać zmiany formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej. Czy wiesz, jakie konsekwencje powoduje przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową? Jak w takim przypadku rozliczyć koszty podatkowe? Sprawdź w artykule!

24 listopada 2022

Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości

Popularność paneli fotowoltaicznych staje się coraz większa, stąd rodzą się pytania o kwestie podatkowe. Czy panele fotowoltaiczne podlegają pod podatek od nieruchomości? Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości - wyjaśniamy, czy musisz zapłacić!

24 listopada 2022

Okres wypowiedzenia - ustalenie jego daty początkowej i końcowej

Okres wypowiedzenia umowy o pracę jest szczegółowo wyznaczony w przepisach prawa pracy. Poprawne ustalenie daty upływu okresu wypowiedzenia ma duże znaczenie. Przeczytaj, od czego zależy jego długość i jak ustalić dzień jego rozpoczęcia i zakończenia!

24 listopada 2022

Urlop na żądanie - wszystko co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

24 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów