0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-11-28

Artykuły:

Jak wybrać komputer? Sprawdzamy gotowe zestawy komputerowe

Komputery stacjonarne, czyli popularne PC-ty, są prawie w każdym domu. Jak wybrać komputer stacjonarny zgdnie z jego przeznaczeniem? Oto poradnik, w którym testujemy gotowe zestawy komputerowe.

28 listopada 2022

Ugody frankowe - obniżenie salda lub umorzenie odsetek a przychód

Czy wiesz, jaki związek ma obniżenie salda lub umorzenie odsetek a przychód podatkowy w umowach frankowych? Sprawdź, kiedy możliwe jest skorzystanie z zaniechania poboru podatku i jak rozliczyć nadpłatę powstałą po przewalutowaniu kredyty we frankach!

28 listopada 2022

Nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3

Opublikowano nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. Nowe wzory zostały dostoswane do zmieniających się przepisów dotyczących podatku dochodowego za pracowników. Co się zmieni? Przeczytaj!

28 listopada 2022

Mały ZUS Plus 2023 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy mały ZUS pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 listopada 2022

Zasady BHP przy pracy zdalnej – zmiany w Kodeksie pracy

Wykonywanie pracy w formie zdalnej doczeka się w końcu stałej regulacji prawnej w Kodeksie pracy, parlament pracuje bowiem nad rządowym projektem nowelizacji dotyczącej kwestii organizowania zatrudnienia na odległość. Poznaj zasady BHP przy pracy zdalnej!

28 listopada 2022

Wycofanie nieruchomości z firmy a podatek od nieruchomości

Przedsiębiorca, który posiada w środkach trwałych nieruchomość ma prawo ją przekazać na cele prywatne. Co wówczas z podatkiem od nieruchomości? Przedstawiamy, czy wycofanie nieruchomości z firmy generuje obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości?

28 listopada 2022

PUE ZUS - obowiązkowe od 2023 roku!

Podobno każdy przedsiębiorca ma obowiązek posiadać profil na PUE ZUS. Jak takie konto założyć i w jakim terminie?

28 listopada 2022

Nadgodziny w pigułce z praktycznymi przykładami - część 2

Czym są nadgodziny dobowe, a czym średniotygodniowe? W jaki sposób oblicza się liczbę przepracowanych przez pracownika nadgodzin? Jakie wynagrodzenie przysługuje za wypracowane nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

28 listopada 2022

Niespłacona pożyczka w kosztach podatkowych - czy to możliwe?

Niekiedy bywają sytuacje, że pożyczkobiorca nie wywiązuje się z umowy pożyczki i nie reguluje zobowiązań z niej wynikających. Co zrobić, kiedy pożyczkobiorca przestaje płacić? Czy niespłacona pożyczka w kosztach podatkowych jest zasadnym kosztem? Sprawdź!

28 listopada 2022

Umowa rachunku bankowego - jakie uprawnienia ma bank?

Umowa rachunku bankowego zezwala bankowi na obracanie środkami pieniężnymi wpłaconymi przez klienta na rachunek. Czy wiesz, jakie uprawnienia ma bank i co powinna zawierać umowa rachunku bankowego? Sprawdź najważniejsze informacje w artykule!

28 listopada 2022

Organizowanie próbnej ewakuacji w zakładzie pracy

Pracodawca ma obowiązek zapoznać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi. Kto jest odpowiedzialny za organizowanie próbnej ewakuacji w zakładzie pracy? Jak powinna przebiegać i czy musi zostać udokumentowana? Przeczytaj ii dowiedz się!

28 listopada 2022

Prezenty z ZFŚS a opodatkowanie i oskładkowanie

W okresie świątecznym pracodawca może przyznać pracownikom prezenty świąteczne. Jednak czy takie prezenty mogą być finansowane ze środków ZFŚS? Czy prezenty z ZFŚS podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu? Odpowiedź poznasz czytając nasz artykuł!

28 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów