0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-11-29

Artykuły:

Fotowoltaika w firmie – ewidencja energii elektrycznej i pozostałe obowiązki

W ostatnich latach w Polsce coraz liczniej pojawiają się panele fotowoltaiczne. Sprawdź jakie obowiązki musisz spełnić posiadając panele, jaki podatek zapłacić oraz kiedy musisz złożyć deklarację

29 listopada 2022

Konferencja online "TAX Forum"

01.12.2022 odbędzie się konferencja TAX Forum, podczas którego zostanie omówiona aktualna sytuacja podatkową w Polsce. Podsumowane zostaną ostatnio wprowadzone przepisy oraz przedstawione planowane na najbliższe miesiące zmiany w tym zakresie.

29 listopada 2022

Kim jest wprowadzający opakowania i jakie ma obowiązki?

Rejestr BDO do niedawna kojarzony był z podmiotami, które wytwarzają lub odbierają odpady. Obecnie ma on także zastosowanie do przedsiębiorców, którzy wprowadzają opodatkowania. Sprawdź, kim jest wprowadzający opakowania i jakie ma obowiązki!

29 listopada 2022

Refakturowanie leasingu a skutki na gruncie VAT

Z przypadkiem refakturowania leasingu mamy do czynienia, gdy jeden leasingobiorca oddaje pojazd na podstawie umowy leasingu kolejnemu przedsiębiorcy. Pojawiają się wówczas wątpliwości, jakie skutki na gruncie podatku VAT rodzi refakturowanie leasingu?

29 listopada 2022

Spis z natury po zmianie opodatkowania - czy jest obowiązkowy?

Polski Ład umożliwił zmianę formy opodatkowania w trakcie roku z ryczałtu na zasady ogólne. Czy obowiązkiem przedsiębiorcy było zatem sporządzenie spisu z natury? Przedstawiamy, czy kiedy trzeba sporządzić spis z natury po zmianie opodatkowania!

29 listopada 2022

Zarządzanie czasem - jak robić to skutecznie?

Czym jest efektywne zarządzanie czasem oraz czemu ono służy? Od czego warto zacząć, w celu optymalizacji czasu pracy? Jakie czynniki wpływają destruktywnie na nasze zarządzanie czasem? Czym jest zasada SMART? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

29 listopada 2022

Wigilia firmowa jako koszt firmowy i przychód pracownika

Wigilia firmowa organizowana przez przedsiębiorców to coraz popularniejsze wydarzenie. Powstaje zatem pytanie, czy wydatki poniesione na wigilię firmową mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

29 listopada 2022

Doba pracownicza a ruchomy czas pracy w praktyce

Doba pracownicza nie jest równa dobie astronomicznej. W jaki sposób, kiedy i w jakim celu ustalamy dobę pracowniczą? Jakie są konsekwencje związane z jej naruszeniem? Dowiedz jak doba pracownicza a ruchomy czas pracy kształtują się w praktyce!

29 listopada 2022

Kiedy przysługują dni wolne na opiekę nad dzieckiem?

Każdemu pracowniku, który jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę i wychowuje dziecko do 14. roku życia, przysługują dwa dni wolne na opiekę nad dzieckiem. Można je wykorzystać również w wymiarze godzinowym. Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

29 listopada 2022

Jak obliczać wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy z winy pracodawcy?

Udowodnienie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę zwykle kończy się przywróceniem do pracy. Jak wyliczyć wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy? Czy zostało to określone w przepisach? Przeczytaj i dowiedz się!

29 listopada 2022

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki

Czy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zobowiązania spółki, których nie można zaspokoić z jej majątku? Zobacz, jak wygląda odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o.!

29 listopada 2022

Utrata leasingowanego pojazdu - jakie skutki dla leasingobiorcy?

Popularną formą finansowania zakupu maszyn, sprzętów, czy pojazdów jest leasing. Jednak leasingobiorca w trakcie trwania umowy leasingu nie jest jeszcze właścicielem danego przedmiotu. Sprawdź, jakie skutki niesie utrata leasingowanego pojazdu!

29 listopada 2022

Warunki Incoterms - na czym polegają i kiedy mają zastosowanie?

Strony transakcji zagranicznych posługują się warunkami Incoterms. Zasady te polegają na określeniu wzajemnych obowiązków oraz uprawnień stron. Czy warunki Incoterms wpływają na moment powstania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

29 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów