0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-05

Artykuły:

Prosta spółka akcyjna - wady i zalety

Czy wiesz, jakie wady i zalety ma prosta spółka akcyjna? Dowiedz się, dla kogo ta forma prowadzenia działalności gospodarczej jest najbardziej optymalna podatkowo i czy od umowa spółki powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych!

5 grudnia 2022

Ubezpieczenie majątkowe – w jaki sposób zabezpieczyć swój majątek?

Ubezpieczenie majątkowe jest kojarzone głównie z polisą na mieszkanie, dom czy budynki gospodarcze. Jednak jego zakres może być zdecydowanie szerszy. Co zatem chroni ubezpieczenie majątkowe? Co powinna zawiera polisa na ubezpieczenie majątkowe? Sprawdź!

5 grudnia 2022

Rower elektryczny w działalności gospodarczej

Głównym środkiem transportu w ramach działalności jest samochód osobowy. Coraz więcej przedsiębiorców przesiada się jednak na rowery. Pojawia się zatem wątpliwość, czy można zakupić rower elektryczny w działalności gospodarczej? Odpowiadamy w artykule!

5 grudnia 2022

Składki ZUS w przypadku początkujących przedsiębiorców

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mają prawo do skorzystania z ulgi dotyczącej wysokości składki ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile obecnie wynoszą składki ZUS. Dowiedz się więcej na temat składek ZUS nowego przedsiębiorcy!

5 grudnia 2022

Świadczenia urlopowe a wpłaty do PPK

W podstawie wymiaru wpłaty do PPK dotyczących uczestnika PPK będącego pracownikiem nie uwzględnia się kwot niestanowiących podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Czy świadczenie urlopowe ma wpływ na wpłaty do PPK? Przeczytaj!

5 grudnia 2022

VAT marża przy imporcie samochodów używanych - czy można skorzystać?

Sprzedaż w procedurze VAT marża jest korzystnym rozwiązaniem stosowanym w przypadku sprzedaży towarów używanych. Przedsiębiorcy często zastanawiają się, czy mogą zastosować procedurę VAT marża przy imporcie samochodów używanych? Wyjaśniamy w artykule!

5 grudnia 2022

Dostawa sprzętu komputerowego do placówek oświatowych a stawka 0% VAT

Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży sprzętu komputerowego na rzecz gminy mają możliwość skorzystania z zerowej stawki VAT. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby dostawa sprzętu komputerowego do placówek oświatowych była opodatkowana stawką VAT 0%!

5 grudnia 2022

Bony świąteczne - wszystko, co powinieneś wiedzieć na ich temat

Jednym ze świadczeń finansowanych przez pracodawców są bony świąteczne. Mogą one być zakupione z różnych źródeł, m.in. ze środków ZFŚS. Czy pomoc w postaci bonów dla pracowników podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

5 grudnia 2022

Przejęcie zakładu pracy a rozliczenie zatrudnionych pracowników

Czy pracodawca przejmujący zakład będzie mógł rozwiązać umowę o pracę z zatrudnionymi już pracownikami? Jak wygląda rozliczanie ZUS w przypadku przejęcia zatrudnionych pracowników? Sprawdź, czy wiesz z czym jeszcze wiąże się przejęcie zakładu pracy!

5 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów