0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-12-06

Artykuły:

Ile kosztuje podział spółki z o.o. i jak tego dokonać?

Czy wiesz, jak przeprowadzić podział spółki z o.o. i z jakimi kosztami się to wiąże? Dowiedz się, jak przygotować finansowo swoją firmę przed podziałem i czy wydatki na obsługę prawną i księgowo-podatkową można ująć jako koszty uzyskania przychodów.

6 grudnia 2022

Świadczenie usług dla spółki z o.o. przez członka zarządu

Członkowie zarządu podpisują różnego rodzaju umowy na świadczenie usług lub świadczenie pracy na rzecz spółki, w której sprawują także inne funkcje. Czy zatem świadczenie usług dla spółki z o.o. przez członka zarządu jest dozwolone? Odpowiadamy!

6 grudnia 2022

Umowa o roboty budowlane – odpowiedzialność inwestora wynikająca z umowy z podwykonawcą

Roboty budowlane stanowią proces obejmujący szereg rozmaitych prac. Jak zatem rozkłada się odpowiedzialność inwestora lub wykonawcy w przypadku braku realizacji umowy podwykonawstwa ze strony inwestora lub wykonawcy? O tym w niniejszym artykule.

6 grudnia 2022

Czy frankowicz może pozwać bank po spłacie kredytu?

Sprawy frankowe w dalszym ciągu przybierają tempa. Wątpliwości pojawia się jednak dla kredytobiorców, którzy spłacili już kredyt. Czy mogą oni dochodzić swoich praw w związku z kredytem? Sprawdź, czy frankowicz może pozwać bank po spłacie kredytu!

6 grudnia 2022

Od kiedy obowiązuje skrócony czas na przekazywanie korekt DRA?

Od tego roku obowiązują nowe terminy, w jakich płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych. Jak został skrócony czas na przekazywanie korekt DRA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się dlaczego ZUS wystała informacje!

6 grudnia 2022

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu składki społeczne można naliczać ZUS od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 grudnia 2022

Podważenie przez ZUS umowy o dzieło - korekty PIT-11 i PIT-4R

ZUS podczas kontroli może zakwestionować zawarte umowy. Podważenie przez ZUS umowy o dzieło wiąże się dla pracodawcy z określonymi konsekwencjami. Czy należy korygować PIT-11 i PIT-4R? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na te pytania!

6 grudnia 2022

Minimalna stawka godzinowa - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na rok bieżący?

6 grudnia 2022

Preferencyjne stawki ZUS - kto nie może z nich skorzystać?

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej mogą opłacać składki ZUS w preferencyjnej wysokości przez okres 24 pełnych miesięcy. Jednak ten przywilej nie dotyczy wszystkich. Dowiedz się, kiedy możesz opłacać preferencyjne stawki ZUS!

6 grudnia 2022

Procedura doręczenia pism przez komornika w praktyce

Czy podwójne awizowanie pisma wywołuje skutek równoznaczny z jego doręczeniem? Czy niepodjęcie korespondencji skutkuje poza uznaniem go za doręczone? Jak wygląda procedura doręczenia pism przez komornika w praktyce? Sprawdź w naszym artykule!

6 grudnia 2022

Rejestracja firmy za granicą na gruncie podatku dochodowego

Osoba fizyczna, która posiada miejsce zamieszkania w Polsce może dokonać rejestracji firmy w innym kraju. W którym kraju w takim przypadku należy rozliczyć podatek dochodowy? Jak wygląda rejestracja firmy za granicą na gruncie PIT? Czytaj więcej!

6 grudnia 2022

Zawyżona stawka VAT - jak powinien postąpić sprzedawca?

Czy zawyżona stawka VAT podlega obowiązkowej korekcie? W jaki sposób sprzedawca powinien skorygować błąd? Wyjaśniamy!

6 grudnia 2022

Pracownik innego wyznania a święta w dni ustawowo wolne od pracy

Konstytucja gwarantuje każdemu człowiekowi wolność wyznania. Jednak większość dni wolnych od pracy ustawowo związana jest ze świętami katolickimi. Jak w takim przypadku pracownik innego wyznania powinien być rozliczany? Sprawdź, przeczytaj nasz artykuł!

6 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów