0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-01-26

Artykuły:

Kwalifikowane usługi zaufania - gdzie mają zastosowanie?

Dokumentacja cyfrowa coraz bardziej wypiera dokumenty papierowe. W dobie dzisiejszej cyfryzacji administracji publicznej coraz więcej spraw można załatwić elektronicznie. Sprawdź, dlaczego kwalifikowane usługi zaufania są przydatne i jak z nich korzystać!

26 stycznia 2023

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 stycznia 2023

Czym skutkuje bezskuteczność czynności prawnych?

Postępowanie sanacyjne jako procedura restrukturyzacyjna daje dłużnikowi możliwość przeprowadzenia działań naprawczych i zawarcie układu z wierzycielami. Jednym z zabezpieczeń w postępowania jest bezskuteczność czynności prawnych! Jaki jest jej cel?

26 stycznia 2023

Jak i z jakim wyprzedzeniem ogłaszać harmonogram czasu pracy i na jaki okres powinien być sporządzony?

Harmonogram czasu pracy sporządzany jest przez pracodawcę, a następnie przekazywany pracownikowi, tak by ten mógł się z nim zapoznać. Z jakim wyprzedzeniem oraz na jaki okres pracodawca powinien przygotować harmonogram czasu pracy? Wyjaśniamy!

26 stycznia 2023

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład to zagadnienie dotyczące jednej ze zmian, które z korzyścią odczuwają podatnicy rozliczający się na zasadach skali podatkowej. Nowa kwota wolna od podatku wzrosła ponad trzykrotnie i wynosi 30 000 zł!

26 stycznia 2023

Kto nie może pracować w nadgodzinach - jak regulują to przepisy?

Przepisy prawa ograniczają w pewnym stopniu możliwość powierzenia pracy w nadgodzinach. Kiedy dopuszczalna jest praca w godzinach nadliczbowych? Czy funkcjonują pewne ograniczenia w tym zakresie? Kto nie może pracować w nadgodzinach? Dowiedz się!

26 stycznia 2023

Mobbing - co to jest i jak można go rozpoznać?

Mobbing jest określeniem znanym zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Nie wszyscy jednak potrafią jednoznacznie określić, co ono oznacza. Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i sprawdź, jak rozpoznać to zjawisko w środowisku zawodowym!

26 stycznia 2023

Fundusz Pracy - wszystko co powinieneś wiedzieć

Przedsiębiorco, czy zastanawiałeś się kiedyś w jakim celu opłaca się składki na Fundusz Pracy oraz za kogo opłacane są składki na FP? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach jesteś zwolniony z obowiązku opłacania składek na FP!

26 stycznia 2023

Faktura zaliczkowa - czy można wystawić przed otrzymaniem zaliczki?

Otrzymane zaliczki powinny zostać udokumentowana fakturą zaliczkową wystawioną w odpowiednim terminie. Dowiedz się, czy faktura zaliczkowa może zostać wystawiona przed otrzymaniem zaliczki oraz jakie konsekwencje niesie takie postępowanie!

26 stycznia 2023

NIP-7 - czy trzeba go złożyć prowadząc działalność nierejestrowaną?

Działalność nierejestrowana to specyficzna forma aktywności gospodarczej. Osoba prowadząca działalność nierejestrowaną podlega mniejszej ilości formalnych obowiązków, które nakładane są na przedsiębiorców. Sprawdź, czy taka osoba powinna złożyć NIP-7!

26 stycznia 2023

Czas pracy kadry kierowniczej a dodatkowe wynagrodzenie za nadgodziny

Pracownikowi, który wykonywał swoją pracę ponad obowiązujące go godziny pracy, pracodawca powinien naliczyć dodatkowe wynagrodzenie lub udzielić mu czasu wolnego od pracy. Czas pracy kadry kierowniczej jednak wymyka się tym przepisom? Przeczytaj!

26 stycznia 2023

Jak ustalić wynagrodzenie za nadgodziny?

Za pracę w godzinach nadliczbowych przysługuje czas wolny. Jeśli nie jest możliwe udzielenie go pracownikowi w okresie rozliczeniowym, to oprócz zwykłej pensji przysługuje również odpowiedni dodatek. Sprawdź, jak obliczyć wynagrodzenie za nadgodziny!

26 stycznia 2023

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - czy to się opłaca?

Jedną z form opodatkowania działalności gospodarczej jest podatek liniowy. Jego zastosowanie ma wiele korzyści, jednak nie dla każdego przedsiębiorcy będzie to opłacalna forma opodatkowania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze formy opodatkowania!

26 stycznia 2023

Faktura VAT marża - kiedy można ją wystawić?

Faktura VAT marża jest wystawiana przez podatnika, dla którego podstawą opodatkowania jest marża. Transakcje, które można opodatkowywać za pomocą tej procedury zostały określone w ustawie o VAT. Dowiedz się, kto może skorzystać z procedury VAT marża!

26 stycznia 2023

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

26 stycznia 2023

Zeznania roczne w pigułce - o czym nie wolno zapomnieć?

Zbliża się termin corocznego rozliczenia przychodów z urzędem skarbowym. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę składając zeznania roczne? Jakie są różnice w zeznaniach rocznych w różnych formach opodatkowania? Wyjaśniamy w artykule!

26 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów