0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-01-25

Artykuły:

Biuro rachunkowe on-line

Biuro rachunkowe online przeżywa aktualnie swój rozkwit. Sprawdź jak możesz zyskać na współpracy z biurem online oraz jak korzystny wpływ będzie miała na prowadzenie przez ciebie działalności.

25 stycznia 2023

Czy telefony od windykatora można uznać za nękanie?

Praca windykatora wymaga regularnego przypominania dłużnikom o ich zaległościach. W niektórych przypadkach działania windykatorów mogą być jednak zakwalifikowane jako bezprawne. Sprawdźmy, czy dłużnik może uznać telefony od windykatora za nękanie!

25 stycznia 2023

Zwolnienie z kasy fiskalnej - kogo nie obejmuje w 2023 roku?

Zmiany w prawie objęły również kasy fiskalne. Czy wiesz, komu przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej w roku 2023 oraz jakie czynności nie mogą być nim objęte oraz na jakich zasadach jest ono przyznawane? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

25 stycznia 2023

Darowizna otrzymana przez małżonka – czy wchodzi do majątku wspólnego?

Czy wiesz, że małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny? Przedmiot darowizny może wejść albo do majątku wspólnego, albo do majątku odrębnego małżonków. Sprawdź, kiedy zatem darowizna otrzymana przez małżonka wchodzi do majątku wspólnego!

25 stycznia 2023

Umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego – kiedy sąd wyda takie postanowienie?

Postępowanie restrukturyzacyjne polega na podejmowaniu przez dłużnika oraz jego przedstawiciela procesowego kroków zmierzających do zawarcia ugody z wierzycielami. Czy wiesz, kiedy ma miejsce umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego? Odpowiadamy

25 stycznia 2023

PPK, czyli nowy system oszczędzania dla pracowników

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy są one obowiązkowe i czy każdy pracodawca musi je wdrożyć w swojej firmie? Czym jest autozapis PPK? Ko może zrezygnować z oszczędzania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o PPK!

25 stycznia 2023

Zajęcie komornicze wynagrodzenia pracownika niepełnoetatowego

Potrącenie z wynagrodzenia za pracę dotyczy każdej osoby, również pracowników niepełnoetatowych. Dowiedz się, jakie są obowiązki w zakresie zajęcia komorniczego oraz jak wygląda zajęcie komornicze pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy!

25 stycznia 2023

Czy pracodawca może wprowadzić zakaz używania telefonu w pracy?

Niewiele osób w dzisiejszych czasach potrafi całkowicie obejść się bez telefonu, który towarzyszy nam przez większość czasu. Zakaz używania telefonu w pracy - czy jest to możliwe i zgodne z prawem? Czy pracodawca może wprowadzić taki przepis? Wyjaśniamy!

25 stycznia 2023

Postępowanie egzekucyjne - jakie prawa ma dłużnik?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach może mieć miejsce postępowanie egzekucyjne? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma w takiej sytuacji dłużnik? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj prawa, które przysługują dłużnikowi!

25 stycznia 2023

Egzekucja z ruchomości – jakie dobra może zająć komornik?

Czy wiesz, kiedy miejsce ma egzekucja komornicza? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma komornik? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co może zostać zajęte przez komornika, gdy miejsce ma egzekucja z ruchomości!

25 stycznia 2023

Kasy fiskalne online - czym różnią się od kas wirtualnych?

Przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej powinni ewidencjonować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Sprawdź, czym różnią się kasy fiskalne online od kas wirtualnych i kto powinien je mieć!

25 stycznia 2023

Jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u za pośrednictwem płatnika

Osoba ubezpieczona, która miała wypadek w pracy lub stwierdzono u niej chorobę zawodową może starać się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS-u. Kiedy jest to możliwe i jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 stycznia 2023

Urlop okolicznościowy - zasady udzielania

Niektóre wydarzenia w życiu każdego człowieka wymagają dnia wolnego od pracy. W dni naprawdę ważne, jak narodziny dziecka, ślub czy śmierć bliskiej osoby przysługuje urlop okolicznościowy. Dowiedz się z naszego artykułu, na jakich zasadach się go udziela!

25 stycznia 2023

Zatrudnianie młodocianych - podstawowe informacje

Pracownikiem młodocianym może być osoba od 15. do 18. r.ż., która ukończyła szkołę podstawową i posiada orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy. Zatrudnianie młodocianych - na co należy zwracać uwagę? Przeczytaj o tym w artykule!

25 stycznia 2023

Podstawa opodatkowania. Czym jest i jak ją obliczyć?

Podatnicy mają możliwość dokonania wyboru sposobu rozliczania swoich dochodów. W zależności od wybranego sposobu w inny sposób ustalana jest podstawa opodatkowania. Dowiedz się czytając artykuł, jak wyliczyć zaliczkę przy różnych formach opodatkowania!

25 stycznia 2023

Zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego

Umowa najmu to taka, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać przedmiot najmu do używania najemcy, w zamian za wynagrodzenie w postaci czynszu płaconego przez najemcę. Czy zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego jest konieczne? Sprawdź!

25 stycznia 2023

8% dla usług budowlanych - kiedy zastosować preferencyjną stawkę VAT?

Preferencyjna stawka VAT dotyczy m.in. budowy, remontu czy przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Przeczytaj i sprawdź, kiedy można zastosować stawkę 8% dla usług budowlanych!

25 stycznia 2023

Alimenty i świadczenie 500+ w zeznaniu rocznym

Czy powinnam wykazać otrzymane od byłego męża alimenty i świadczenie 500+ w zeznaniu rocznym? Ekspert odpowiada!

25 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów