0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-05-28

Artykuły:

Dodatkowy urlop macierzyński dla pracowników

Minister Rodziny i Polityki Społecznej przedstawiła projekt ustawy, który ma wprowadzić dodatkowy urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i dzieci hospitalizowanych po narodzinach. Dowiedz się więcej na ten temat!

28 maja 2024

Jak rozliczyć przychód pracownika z tytułu zakwaterowania za granicą?

Przychód pracownika z tytułu zakwaterowania za granicą jest złożonym tematem na gruncie podatkowym. Analizujemy przepisy ustawy PIT dotyczące świadczeń nieodpłatnych i zwolnień podatkowych oraz interpretacje organów podatkowych w tym temacie.

28 maja 2024

Umowa na wykorzystanie logo – wzór wraz z opisem

Logo zawsze stanowi własność przedsiębiorcy. W większości przypadków konieczna jest licencja na korzystanie ze znaku. Istnieją jednak przypadki, kiedy nie jest wymagana zgoda w tym zakresie. Przeczytaj, co powinna zawierać umowa na wykorzystanie logo!

28 maja 2024

Etat i działalność - rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek

Choć wiąże się to z wielkimi nakładami pracy, wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie własnej firmy równolegle z pracą na pełen etat. Jak powinno wyglądać rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 maja 2024

Pracownica w ciąży – ochrona stosunku pracy

Pracownica w ciąży posiada szczególne prawa bowiem stosunek pracy jest w tej sytuacji chroniony. Kiedy ochrona zostaje ograniczona? Co w sytuacji kiedy umowa zawarta jest na czas określony? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat ochrony stosunku pracy!

28 maja 2024

Zasiłek chorobowy dla żołnierza zwolnionego z czynnej służby wojskowej

Możliwość uzyskania zasiłku uzależniona jest od spełnienia szeregu warunków. Sprawdź, czy zasiłek chorobowy dla żołnierza zwolnionego z czynnej służby wojskowej przysługuje dopiero po okresie wyczekiwania? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

28 maja 2024

Dokumenty na koniec umowy dla zleceniobiorcy

Kodeks pracy wyraźnie określa jakie dokumenty powinien otrzymać pracownik po zakończeniu zatrudnienia. Jednak jakie dokumenty na koniec umowy dla zleceniobiorcy powinien przygotować zleceniodawca? Czy istnieją wytyczne w tym zakresie? Sprawdź!

28 maja 2024

Brak stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce a KSeF

Przepisy dotyczące momentu wejścia w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur ulegają zmianie. Czy w sytuacji, gdy u podatnika występuje brak stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce będzie on zobowiązany do korzystania z KSeF? Sprawdź!

28 maja 2024

Wywłaszczenie nieruchomości a roszczenia z tego tytułu

Wywłaszczenie nieruchomości reguluje ustawa o gospodarce nieruchomościami. Jakie uprawnienia wówczas przysługują, jakie odszkodowania są przewidziane oraz jak przebiega cały proces? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie dokumenty są wymagane!

28 maja 2024

Pay and refund w podatku u źródła – jak unikąć konieczności stosowania systemu?

Pay and refund związany jest z poborem podatku u źródła, w ramach którego płatnik może zastosować preferencje, zwolnienie, czy też wyłączenia podatkowe. Na czym polega system pay and refund? Jakie formalności są z nim związane? Przeczytaj i dowiedz się!

28 maja 2024

Kasa fiskalna przy sprzedaży na targu a obowiązek jej posiadania

Czy kasa fiskalna przy sprzedaży na targu jest obowiązkowa? Jak rejestrować sprzedaż dokonywaną na targu? Do jakiej kwoty przysługuje zwolnienie z kasy? Dowiedz się, kto i kiedy ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej pomimo nieprzekroczenia limitu!

28 maja 2024

Świadczenie usług prawniczych na odległość a kasa fiskalna

Świadczenie usług na odległość stało się często stosowaną praktyką. W znacznej mierze taka forma świadczenia usług wykorzystywana jest przez prawników. Czy kasa fiskalna jest wymagana jeżeli ma miejsce świadczenie usług prawniczych na odległość? Sprawdź!

28 maja 2024

Przekroczenie limitu sprzedaży a rejestracja kasy fiskalnej

Podatnicy mogą skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na limit 20 tys. zł dla dokonywanej przez siebie sprzedaży. Przy czym należy mieć na uwadze, że przekroczenie limitu sprzedaży powoduje wejście na kasę. Sprawdź, kiedy należy ją zakupić!

28 maja 2024

Limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorca podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak wiedzieć, jak wznowienie działalności wpływa na limit zwolnienia z VAT. Przedstawiamy, jak ustalić limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności!

28 maja 2024

Pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża

Zakupiłeś w ramach prowadzonej działalności gospodarczej pojazd z UE w systemie VAT marża? Masz wątpliwości, jak rozliczyć zakup na gruncie kosztu podatkowego w KPiR oraz na gruncie VAT? Sprawdź, czy pojazd zakupiony w UE w systemie VAT marża stanowi WNT!

28 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów