Ostatnie artykuły autora:
Nieważność czynności prawnej - w jakich sytuacjach może wystąpić?
Konsekwencją wadliwego oświadczenia woli może być nieważność lub bezskuteczność umowy. Czym są wady oświadczenia woli i kiedy powodują nieważność czynności prawnej? Przeczytaj w artykule, jakie wady możemy wyróżnić na podstawie kodeksu cywilnego!
12 stycznia 2023
Ochrona kupujących mieszkanie - co się zmieniło?
Czy wiesz, że od 1 lipca 2022 roku zmieniły się przepisy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym? Co zatem daje ochrona kupujących mieszkanie? Poznaj zmiany w tym zakresie!
9 stycznia 2023
Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi - funkcjonowanie organizacji
W przepisach zostały określone zasady działania organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Dowiedz się jak działają i czym dokładnie jest zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi! Zapoznaj się z artykułem!
5 stycznia 2023
Jakich pytań nie zadawać na rozmowie rekrutacyjnej? Poznaj 6 z nich!
Pracodawca przygotowujący się do zatrudnienia nowych pracowników, powinien zwrócić uwagę na jeden z aspektów, czyli jakich pytań nie zadawać na rozmowie rekrutacyjnej, aby kandydat nie poczuł się dyskryminowany. Szczegółowo omawiamy tę kwestię w artykule!
19 grudnia 2022
Rozwiązanie umowy B2B za porozumieniem stron - czy jest możliwe?
Pomiędzy dwoma przedsiębiorcami zawarta jest umowa B2B. W założeniu może być to umowa zlecenie bądź umowa o świadczeniu usług. Wyjaśniamy czy rozwiązanie umowy B2B zawsze jest możliwe za porozumieniem stron. Sprawdź, w jakiej formie rozwiązać umowę!
14 grudnia 2022
Łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta
W orzecznictwie i doktrynie co do zasady nie ma zgody co do dopuszczalności łączenia funkcji członka zarządu i prokurenta. Czy możliwe jest łączenie funkcji członka zarządu i prokurenta? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!
7 grudnia 2022
Fałszywe zeznania lub oświadczenia a odpowiedzialność karna
Kodeks karny w razie wystąpienia określonych okoliczności opisanych w ustawie penalizuje składanie fałszywych zeznań, fałszywych oświadczeń, a także posługiwanie się nierzetelnymi pisemnymi oświadczeniami. Sprawdź, jakie kary grożą za fałszywe zeznania!
30 listopada 2022
Kontrola biur rachunkowych - co może zostać skontrolowane?
Prowadzenie biura rachunkowego wiąże się z możliwością przeprowadzenia przez odpowiednie instytucje jego kontroli. Jakie są zasady prowadzenia kontroli wobec biur rachunkowych? Sprawdź, jak przebiega kontrola biur rachunkowych i jaki może być jej zakres!
25 listopada 2022
Biznes w internecie a kary nakładane na przedsiębiorców
Prowadząc biznes w internecie należy uważać na obostrzenia i zasady, których nieprzestrzeganie może się wiązać z obowiązkiem zapłaty kary pieniężnej. Sprawdź, jakie kary czyhają na przedsiębiorców działających w internecie oraz w jaki sposób ich uniknąć!
25 listopada 2022
Akt notarialny - kiedy może zostać unieważniony?
Dla pewnych czynności prawnych konieczna jest forma aktu notarialnego. W niektórych przypadkach ma miejsce sytuacja, gdy sporządzony akt notarialny zostaje uznany za nieważny. Przeczytaj w artykule, kiedy akt notarialny może zostać unieważniony!
22 listopada 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Dni wolne od pracy 2025. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?
Wzory dokumentów