Ostatnie artykuły autora:
Protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego – darmowy wzór
Czy protokół wydania dokumentów z biura rachunkowego jest konieczny? Po co sporządzać protokół zdawczo-odbiorczy przy zakończeniu współpracy z klientem? Co powinien zawierać taki protokół? Sprawdź i pobierz darmowy wzór protokołu wydania dokumentów!
7 października 2022
Ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu w biurze rachunkowym – wzór z omówieniem
Jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona przez instytucje obowiązane ocena ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu? Czy biuro rachunkowe należy do instytucji obowiązanych? Przeczytaj i pobierz darmowy wzór z omówieniem!
30 września 2022
Wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. lub prostej spółki akcyjnej
Czy wiesz, czym jest instytucja wyłączenia wspólnika lub akcjonariusza ze spółki? Co warto wiedzieć o takim rodzaju wyłączenia? Jak przebiega wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o. lub prostej spółki akcyjnej? Odpowiadamy w artykule!
23 września 2022
Zakup bazy klientów a obowiązek informacyjny
Znaną od wielu lat praktyką jest nabywanie nowych klientów poprzez zakup bazy klientów. Warto zatem zwrócić uwagę na kwestie formalne i aspekty prawne zakupu baz danych. W artykule przedstawiamy co warto wiedzieć o aspektach prawnych zakupu bazy klientów!
22 września 2022
Siła wyższa – czy wojna może być powodem odstąpienia od umowy?
Co to jest siła wyższa i kiedy występuje? Czy przepisy przewidują odstąpienie od umowy na wypadek wystąpienia siły wyższej? Czy wojna może być zaliczona do siły wyższej? Niemożliwość świadczenia z powodu siły wyższej - wszystko co powinieneś wiedzieć!
12 września 2022
Tryby zamówień publicznych w nowym PZP powyżej progów unijnych
Nowa ustawa – Prawo zamówień publicznych przewiduje dla postępowań powyżej progów unijnych 7 różnych trybów. Czym zatem charakteryzują się poszczególne tryby? W artykule przedstawiamy tryby zamówień publicznych w nowym PZP powyżej progów unijnych.
9 września 2022
Jak poprawnie nazwać spółkę? Wszystko co warto wiedzieć!
Jakie elementy powinna zawierać nazwa przedsiębiorstwa? Czy nazwa spółki musi zawierać nazwisko? Czy nazwa spółki zawsze musi być unikalna? Czy wiesz jak poprawnie nazwać spółkę? Wszystko co powinieneś wiedzieć znajdziesz w artykule!
9 września 2022
Prawo pierwokupu a prawo pierwszeństwa w spółce z o.o.
Często mylonymi pojęciami jest prawo pierwokupu a prawo pierwszeństwa. Czym różnią się te prawa? W artykule przedstawiamy, czym charakteryzuje się każde z tych praw a dodatkowo, jak należy rozumieć prawo pierwszeństwa w spółce z o.o.
7 września 2022
Prawo głosu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Czy wiesz jakie możliwości wspólnikowi daje prawo głosu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Na czym polega wykonanie prawa głosu w spółce? Czy wspólnik ma możliwość przekazać prawo głosu? W artykule przedstawiamy najważniejsze aspekty!
5 września 2022
Kiedy można uzyskać zamówienie publiczne poza PZP?
Nie każde zamówienie publiczne ma ściśle określoną procedurę w Prawie zamówień publicznych. Jakich procedur w zakresie zamówień publicznych nie reguluje ustawa? Kiedy zatem można uzyskać zamówienie publiczne poza PZP? Na pytania odpowiadamy w artykule!
2 września 2022
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT UE (elektroniczna)
Najchętniej czytane
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2024 roku?
- Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?
- Skala podatkowa 2024 a kwota wolna od podatku w 2024 roku
- Uregulowanie zawodu księgowego w Polsce - stanowisko Prezesa zarządu SKwP
- Dni wolne od pracy 2025. Jak najkorzystniej zaplanować urlop?
Wzory dokumentów