0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Jak rozliczyć czas oczekiwania na badania lekarskie?

Czasami na badania lekarskie pracownik musi dłużej poczekać. Co w tej sytuacji powinien zrobić pracodawca? Czy czas oczekiwania na badania lekarskie powinien zostać uznany za nieobecność usprawiedliwioną? Sprawdź jak wyliczyć wynagrodzenie!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Wyrównanie wynagrodzenia do ustawowego minimum a nieobecności i wyjścia prywatne pracownika

Pracownicy powinni otrzymywać minimalną płacę lecz nie zawsze jest to możliwe. Kiedy przysługuje wyrównanie wynagrodzenia? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej, na temat wyrównania wynagrodzenia do ustawowego minimum! Sprawdź to!

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Jakie są obowiązki związane ze zwolnieniem młodocianego?

Czy ze względu na specyfikę zatrudniania osób niepełnoletnich proces zwalniania młodocianego regulują szczególne zapisy? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie są obowiązki związane ze zwolnieniem młodocianego?

4 czerwca 2022

Prawo pracy

Czy pracodawca może uwzględnić wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę?

Bywają sytuacje, że pracownik po rozwiązaniu z nim umowy składka wniosek o zmianę trybu rozwiązania umowy. Czy pracodawca w ogóle powinien zaakceptować wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę i czy jest to czynność legalna? Sprawdź!

11 kwietnia 2022

BHP w firmie

Jak ustalić rodzaje środków ochrony indywidualnej?

Każdy pracodawca ma określone obowiązki względem zatrudnionych osób. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sprawdź jakie rodzaje środków ochrony indywidualnej pracodawca może zastosować!

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Kierowca w podróży służbowej – co trzeba wiedzieć?

Za podróż służbową kierowcy należy zapłacić, kierowcy należą się m.in. diety oraz inne uprawnienia. Czy kierowca w podróży służbowej powinien mieć zapewnione usługi hotelarskie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz siec więcej na ten temat!

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Czy można ponownie utworzyć zlikwidowane stanowisko pracy?

Częstym uzasadnieniem rozwiązania stosunku pracy jest likwidacja stanowiska pracy. Czy tak dokładnie jest likwidacja stanowisk pracy? Czy można utworzyć zlikwidowane stanowisko pracy? Przeczyta i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

4 kwietnia 2022

Prawo pracy

Jak obliczyć dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia?

Dodatek wyrównawczy jest świadczeniem rekompensującym pracownikom obniżenie wynagrodzenia. Sytuacje, w których przysługuje prawo do dodatku, określają przepisy Kodeksu pracy. Jak obliczyć dodatek wyrównawczy do wynagrodzenia? Przeczytaj i sprawdź!

4 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS zleceniobiorców pracujących za granicą

Czy w przypadku gdy zleceniobiorca wykonuje umowę zlecenia za granicą, to wówczas zmieniają się podstawy wymiaru składek ZUS ? Przeczytaj i dowiedz się w jaki sposób prawidłowo ustalić składki ZUS zleceniobiorców pracujących za granicą!

15 lipca 2022

Prawo pracy

Tworzenie oraz rezygnacja z przepisów zakładowych - jak je przeprowadzać?

Zakłady pracy zatrudniające około 20 pracowników mogą wprowadzić własne przepisy wewnętrzne. Oczywiście nie mogą być one mniej korzystne niż te nałożone przez ustawodawcę. Czy rezygnacja z przepisów zakładowych jest możliwa w dowolnym momencie? Sprawdź!

15 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów