0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Mniejsze składki do ZUS przez 5 i pół roku - podstawowe regulacje prawne

Prowadzenie działalności gospodarczej w obecnych realiach ekonomicznych staje się coraz trudniejsze. Czy jest zatem możliwe, aby płacić mniejsze składki do ZUS przez 5 i pół roku? Jakie są możliwości Ulgi na start? Podpowiadamy poniżej w artykule!

29 marca 2023

Prawo pracy

Uniknięcie nadgodzin zmianami w grafiku - podstawa prawna

Każdy pracownik powinien mieć ustalony rozkład czasu pracy, zwany także grafikiem pracy lub harmonogramem. Często zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. Czy uniknięcie nadgodzin zmianami w grafiku jest dopuszczalne? O tym piszemy w artykule poniżej!

27 marca 2023

Prawo pracy

Audyt bezpieczeństwa ochrony danych w biurze rachunkowym - podstawa prawna

Świadczenie określonych usług na rzecz klientów przez biuro rachunkowe jest bezpośrednio związane z przetwarzaniem danych osobowych. Czy audyt bezpieczeństwa ochrony danych w biurze rachunkowym według przepisów jest możliwy do przeprowadzenia? Sprawdź!

24 marca 2023

Prawo pracy

Nagrody jubileuszowe - rozliczenie składkowe i podatkowe

Nagrody jubileuszowe przeznaczone są dla pracowników o określonym stażu pracy. Nagrody mogą być przyznawane za ogólny staż pracy lub konkretnie, za staż w danej firmie. Czy nagrody jubileuszowe podlegają oskładkowaniu podatkiem dochodowym? Dowiedz się!

23 marca 2023

Prawo pracy

Zabezpieczenie dokumentacji pracowników w biurze rachunkowym - przepisy prawa pracy

Działalność biura rachunkowego ma specyficzny charakter w kontekście zabezpieczenia danych osobowych. Czy zabezpieczenie dokumentacji pracowników w biurze rachunkowym wiąże się ze szczególnymi obowiązkami? Przeczytaj koniecznie nasz najnowszy artykuł!

17 marca 2023

Prawo pracy

Rata pożyczki potrącona z minimalnego wynagrodzenia - podstawa prawna

Jeżeli pracownikowi udzielono pożyczki ze środków znajdujących się w dyspozycji zakładu pracy, podlega ona potrąceniom według zasad określonych w przepisach prawa pracy. Sprawdź czy rata pożyczki potrącona z minimalnego wynagrodzenia jest zgodna z prawem!

15 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS członków komisji antyalkoholowej

Tworzenie i umożliwienie działania komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych stanowi zadanie gmin. W związku z tym powstaje pytanie, czy składki ZUS członków komisji antyalkoholowej należy opłacać? Szczegóły na ten temat znajdziesz w artykule!

14 marca 2023

Prawo pracy

Odmowa wypłaty wynagrodzenia chorobowego

Pracownikowi, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby, przysługuje wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy. W niniejszym artykule wyjaśniamy, w jakich okolicznościach odmowa wypłaty wynagrodzenia chorobowego jest uzasadniona?

8 marca 2023

Prawo pracy

Zwolnienie dyscyplinarne – kiedy w ocenie SN jest zasadne?

W Kodeksie pracy istnieje kilka sposobów na rozwiązanie umowy o pracę. W przypadku ciężkiego naruszenia obowiązków ze strony pracownika możliwe jest zwolnienie dyscyplinarne. Kiedy Sąd Najwyższy uzna je za zasadne? Przeczytaj więcej w artykule!

6 marca 2023

Urlopy i inne

Wpływ świadczenia pracy na urlopie rodzicielskim na prawo do zasiłku macierzyńskiego

Czy pracownik może łączyć korzystanie z urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy? Jak jest udzielany urlop rodzicielski i czy przysługuje obojgu rodzicom? W artykule wyjaśniamy, czy masz prawo do zasiłku macierzyńskiego oraz jaka jest jego wysokość!

3 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów