0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Opłacanie składki na FGŚP – aktualne zasady

Opłacanie składki na FGŚP związane jest z zatrudnianiem pracowników. Jednak przepisy przewidują możliwość zwolnienia z opłacania składek w określonych przypadkach. Jakie są aktualne zasady dotyczące opłacania składek na FGŚP? Sprawdź!

6 grudnia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Świadczenie pielęgnacyjne – uprawnienia oraz wysokość

Czym jest świadczenie pielęgnacyjne? Kto i w jakich sytuacjach może ubiegać się o taki rodzaj świadczenia? Jakie warunki należy spełnić oraz jakie są zasady jego udzielania? Jaka jest wysokość świadczenia pielęgnacyjnego w 2024 roku? Odpowiadamy!

4 grudnia 2023

Prawo pracy

Umowa o pracę na okres próbny a dalsze zatrudnienie i stanowisko GIP

Od jakiegoś czasu zmiany w prawie pracy wprowadziły dużo modyfikacji również w zakresie stosunku pracy, a w tym również w odniesieniu jakim jest umowa o pracę na okres próbny. Co jednak w przypadku dalszego zatrudnienia po okresie próbnym? Sprawdź!

4 grudnia 2023

Prawo pracy

Czy jest możliwe, by zamiast umowy z aktu powołania była zawarta jedynie umowa zlecenie z członkiem zarządu?

Kwestie organizacyjne dotyczące tworzenia i funkcjonowania spółek handlowych uregulowano w przepisach Kodeksu spółek handlowych. Czy jest zatem możliwe, aby zamiast umowy z aktu powołania była zawarta umowa zlecenie z członkiem zarządu? Sprawdź!

30 listopada 2023

Prawo pracy

Okresowe obowiązki względem PFRON

Pracodawcy posiadają liczne obowiązki w zakresie sprawozdawczości względem PFRON. W zależności od tego, czy osiąga wymagany wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych – należy przekazać odpowiedni dokument. Poznaj okresowe obowiązki względem PFRON!

28 listopada 2023

Prawo pracy

9 tygodni urlopu rodzicielskiego - czy można w częściach?

Urlop rodzicielski można wykorzystać jednorazowo albo nie więcej niż w 5 częściach nie później niż do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6. rok życia. Czy 9 tygodni urlopu rodzicielskiego można wykorzystać w częściach? Przeczytaj!

22 listopada 2023

Prawo pracy

Rezygnacja członka zarządu z pełnionej funkcji

Kwestie dotyczące funkcjonowania organów spółki z o.o., w tym postępowanie w zakresie rezygnacji z funkcji członka zarządu, uregulowano w Ustawie z dnia 15 września 2000 roku. Czy rezygnacja członka zarządu oznacza szczególny tryb postępowania? Sprawdź!

16 listopada 2023

Prawo pracy

Zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym a kolejny urlop macierzyński

Za osobę zatrudnioną, która powróciła do pracy po wykorzystaniu jednego z urlopów związanych z rodzicielstwem pracodawca nie ma obowiązku opłacać składek na FP. Czy na zwolnienie z FP po urlopie wychowawczym ma wpływ kolejny urlop macierzyński? Sprawdź!

8 listopada 2023

Prawo pracy

Grant na utworzenie stanowiska pracy zdalnej dla bezrobotnego rodzica powracającego na rynek pracy

Grant na utworzenie stanowiska pracy zdalnej dla bezrobotnego rodzica powracającego na rynek pracy to szansa na uzyskanie wsparcia finansowego na rozpoczęcie pracy. Grant może pomóc osobom, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Sprawdź to!

3 listopada 2023

Prawo pracy

Czy pracodawca może uwzględnić wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę?

Bywają sytuacje, że pracownik po rozwiązaniu z nim umowy składka wniosek o zmianę trybu rozwiązania umowy. Czy pracodawca w ogóle powinien zaakceptować wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę i czy jest to czynność legalna? Sprawdź!

30 października 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów