Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Porozumienie z pracownikami w dotyczące dofinansowania z FGŚP

Pomoc ze środków FGŚP przysługuje w okresie przestoju ekonomicznego lub obniżonego wymiaru czasu pracy, w przypadku spadku obrotów gospodarczych. Aby ją uzyskać, należy zawrzeć porozumienie z pracownikami. Więcej na ten temat – w artykule!

19 maja 2020

Prawo pracy

Uratuj pracowników – jakie rozwiązania daje tarcza antykryzysowa?

Tarcza antykryzysowa to szereg ustaw, które mają na celu ochronić zarówno obywateli, jak i firmy przed skutkami epidemii. Jakie rozwiązania proponuje rząd w celu ochrony miejsc pracy? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

1 kwietnia 2020

Zdaniem eksperta

Akta osobowe pracowników - jak należy je prowadzić

Akta osobowe pracowników powinny być przechowywane przez określony w przepisach czas. Dowiedz się więcej na omawiany temat!

1 kwietnia 2020

Prawo pracy

Wolne zawody – czyli jakie?

Wolne zawody są opisane i wymienione w Kodeksie spółek handlowych. Czym charakteryzuje się wolny zawód? Jakie przywileje mają osoby, które pracują w wolnym zawodzie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 lutego 2020

Prawo pracy

Godziny pracy - jak ustalić wymiar czasu pracy?

Godziny pracy w firmie są regulowane przepisami kodeksu pracy. Istnieją pewne normy, których złamanie może powodować liczne konsekwencje. Bardzo przydatne w planowaniu czasu pracy jest ustalenie jego wymiaru. Sprawdź, jak ustalić godziny pracy w firmie!

17 stycznia 2020

Prawo pracy

Niższy PIT 17%

Już od 1 października 2019 r. weszły w życie zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ile zyska pracownik? Czy zmiany obejmują wszystkich pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kogo dotyczy niższy PIT oraz wyższe koszta!

15 listopada 2019

Ubezpieczenie ZUS

Emerytura częściowa – czym jest i kogo dotyczy?

Emerytura częściowa zaczęła obowiązywać w 2013 roku. Po reformie w 2017 r. nastąpiły liczne zmiany w systemie emerytalnym, które objęły również emeryturę częściową. Czym ona jest? Czy jeszcze obowiązuje? Dowiedz się więcej na temat emerytury częściowej!

11 lipca 2019

Prawo pracy

Rejestr przechowawców akt - kto powinien się do niego zgłosić?

Od 1 stycznia 2019 r. pracodawców obowiązują liczne zmiany związane z przechowywaniem teczek pracowniczych. Rejestr przechowawców akt osobowych będzie obowiązywał tylko niektóre podmioty. Którzy pracodawcy muszą dokonać wpisu do rejestru? Sprawdź to!

4 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów