Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u – formularz RUD

Rok 2021 będzie wiązał się z kolejnym obowiązkiem działów kadrowych i płacowych. Konieczne będzie zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u. Czy umowa o dzieło zostanie oskładkowana? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2022

Prawo pracy

Elastyczny czas pracy – zmiany dla rodziców!

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak najprawdopodobniej od sierpnia stanie się on bardziej powszechny ze względu na pracujących rodziców. Co się zmieni i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

12 sierpnia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie z powodu siły wyższej - zapowiedź zmian w Kodeksie pracy

W związku z dyrektywami unijnymi, Polska ma obowiązek dostosować do nich prawo pracy. Jedną z nadchodzących zmian jest zwolnienie z powodu siły wyższej. Co jeszcze się zmieni i kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać? Przeczytaj i dowiedz się!

11 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

ZUS ERP-7 (RP-7)- kiedy należy go wypełnić?

Pracownik udający się na emeryturę może poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RP-7. Jest to dokument, który potwierdza wypłacone wynagrodzenia. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 sierpnia 2022

Zdaniem eksperta

Kiedy powstaje obowiązek złożenia deklaracji PIT-2?

Kogo dotyczy obowiązek złożenia PIT-2 i czy pracodawca może ją składać za pracownika? Nasz ekspert odpowiada na pytanie!

21 lipca 2022

Prawo pracy

Skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę

Umowę o pracę może wypowiedzieć każda ze stron. Okresy wypowiedzeń są ściśle uregulowane w Kodeksie pracy. Bywają jednak sytuacje, kiedy okres wypowiedzenia zostaje wydłużony. Jakie są skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę? Sprawdź!

20 lipca 2022

Urlopy i inne

Uprawnienia urlopowe przy braku świadectw pracy od poprzednich pracodawców

Bywają sytuacje, że pracownik przyjmuje się do pracy i nie dostarcza swojemu pracodawcy świadectw pracy. Jak należy wówczas ustalić uprawnienia urlopowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat ustalania limitu urlopu!

13 lipca 2022

Prawo pracy

Ulga dla klasy średniej – dla kogo i jak wyliczyć?

Ulga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat sposobu naliczania ulgi dla klasy średniej!

27 czerwca 2022

Prawo pracy

Zmiany w wynagrodzeniach 2022 - Nowy Ład

Od 1 lipca 2022 roku dokonano obniżenia stawki podatku dochodowego z 17% do 12%. To nie koniec zmian sugerowanych przez rząd. Jak będą wyglądać wynagrodzenia od lipca 2022? Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie wystąpiły zmiany w wynagrodzeniach 2022!

24 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów