0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Uzasadnienie skierowania pracownika na wcześniejsze badania profilaktyczne

Przepisy przewidują wystawienie skierowania na badania profilaktyczne, w sytuacji gdy nadal jest aktualne poprzednie orzeczenie lekarskie. Kiedy możliwe jest wystawienie skierowania dla pracownika na wcześniejsze badania profilaktyczne? Przeczytaj!

20 marca 2023

Zdaniem eksperta

Umowa o dzieło a składki ZUS za pracownika

Czy umowa o dzieło wiąże się z koniecznością zgłoszenia wykonawcy do ubezpieczeń w ZUS? Ekspert odpowiada na to pytanie!

3 marca 2023

Zdaniem eksperta

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania go na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

21 lutego 2023

Prawo pracy

PPK, czyli dodatkowy system oszczędzania dla pracowników

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy są one obowiązkowe i czy każdy pracodawca musi je wdrożyć w swojej firmie? Czym jest autozapis PPK? Ko może zrezygnować z oszczędzania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o PPK oraz o sposobie rezygnacji!

14 lutego 2023

Ubezpieczenie ZUS

ZUS ERP-7 (RP-7)- kiedy należy go wypełnić?

Pracownik udający się na emeryturę może poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RP-7. Jest to dokument, który potwierdza wypłacone wynagrodzenia. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 lutego 2023

Prawo pracy

Ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców 2023

Już nie ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, a ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców będzie dominującym aktem prawnym w zakresie pracy obcokrajowców. W artykule szczegóły nadchodzących zmian!

10 stycznia 2023

Prawo pracy

Zatrudnienie Ukraińca na podstawie oświadczenia

Coraz więcej obywateli Ukrainy podejmuje się zatrudnienia w Polsce. Zatrudnienie Ukraińca wiąże się jednak z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Jak dokonać powierzenia pracy cudzoziemcowi? Dowiedz się z naszego artykułu!

9 stycznia 2023

Prawo pracy

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego skutkuje objęcie wynagrodzenia wyższym podatkiem. Sprawdź, z czym wiąże się przekroczenie pierwszego progu podatkowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy zapłaci się wyższy podatek!

2 stycznia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę zlecenia?

Umowa zlecenie jest nadal jedną z najbardziej popularnych umów. Od czego zależy jej wysokość oraz jaki jest koszt całkowity zatrudnienia na umowę zlecenia? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat tego ile kosztuje ta forma współpracy!

21 grudnia 2022

Prawo pracy

Wspólne rozliczenie z dzieckiem – zmiany od 2023 roku!

Wspólne rozliczenie z dzieckiem jest preferencją podatkową. Zasady jej stosowania w 2022 roku uległy dwukrotnie zmianie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat wspólnego rozliczenia z dzieckiem i modyfikacji w 2022 roku.

9 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów