Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

ZUS ERP-7 (RP-7)- kiedy należy go wypełnić?

Pracownik udający się na emeryturę może poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RP-7. Jest to dokument, który potwierdza wypłacone wynagrodzenia. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 sierpnia 2022

Zdaniem eksperta

Kiedy powstaje obowiązek złożenia deklaracji PIT-2?

Kogo dotyczy obowiązek złożenia PIT-2 i czy pracodawca może ją składać za pracownika? Nasz ekspert odpowiada na pytanie!

21 lipca 2022

Prawo pracy

Skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę

Umowę o pracę może wypowiedzieć każda ze stron. Okresy wypowiedzeń są ściśle uregulowane w Kodeksie pracy. Bywają jednak sytuacje, kiedy okres wypowiedzenia zostaje wydłużony. Jakie są skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę? Sprawdź!

20 lipca 2022

Urlopy i inne

Uprawnienia urlopowe przy braku świadectw pracy od poprzednich pracodawców

Bywają sytuacje, że pracownik przyjmuje się do pracy i nie dostarcza swojemu pracodawcy świadectw pracy. Jak należy wówczas ustalić uprawnienia urlopowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat ustalania limitu urlopu!

13 lipca 2022

Prawo pracy

Ulga dla klasy średniej – dla kogo i jak wyliczyć?

Ulga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat sposobu naliczania ulgi dla klasy średniej!

27 czerwca 2022

Prawo pracy

Zmiany w wynagrodzeniach 2022 - Nowy Ład

Od 1 lipca 2022 roku Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki PIT z 17% do 12%. To nie koniec zmian sugerowanych przez rząd. Jak będą wyglądać wynagrodzenia od lipca 2022? Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie będą zmiany w wynagrodzeniach 2022!

24 czerwca 2022

Prawo pracy

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego skutkuje objęcie wynagrodzenia wyższym podatkiem. Sprawdź, z czym wiąże się przekroczenie pierwszego progu podatkowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy zapłaci się wyższy podatek!

17 czerwca 2022

Prawo pracy

Świadectwo pracy – informacja o urlopie rodzicielskim połączonym z pracą

Świadectwo pracy jest bardzo ważnym dokumentem potwierdzającym pracę. Posiada wzór, co oznacza, że nie można zawierać w nim dowolnych informacji. Gdzie w świadectwie pracy powinna znajdować się informacja o urlopie rodzicielskim połączonym z pracą?

10 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Koniec orzeczenia o niepełnosprawności – jakie kroki podjąć?

Pracodawca ma względem pracownika posiadającego stopień niepełnosprawności określone obowiązki. Koniec orzeczenia o niepełnosprawności również wiąże się z potrzebą dokonania odpowiednich zmian i spełnienia kilku zobowiązań. O czym należy pamiętać?

8 czerwca 2022

Prawo pracy

Przekroczenie progu podatkowego po uwzględnieniu zmian od 1 lipca 2022

Lipiec 2022 to kolejny miesiąc, gdzie podatników czekają następne zmiany podatkowe. Jak będzie liczone przekroczenie progu podatkowego po uwzględnieniu zmian od 1 lipca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów