Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Przyuczenie do wykonywania pracy a nauka zawodu – poznaj różnice

Młodociani mogą być zatrudnieni na zasadach ogólnych lub też przyuczać się do zawodu. Czy przyuczenie do zawodu a nauka zawodu to jest to samo? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat nauki zawodu oraz wynagrodzenia w trakcie przyuczenia!

28 września 2022

Prawo pracy

Termin dostarczenia do ZUS zwolnienia lekarskiego pracownika

Ile wynosi termin dostarczenia do ZUS zwolnienia lekarskiego pracownika uprawniającego do wypłaty zasiłku chorobowego?

20 września 2022

Prawo pracy

Pakiet mobilności – jak wyliczyć wynagrodzenie?

Pakiet mobilności zawiera szereg zmian dotyczących rozliczania kierowców. Działy kadrowe i płacowe stoją przed poważnym wyzwaniem. Jak wyliczyć wynagrodzenie kierowców po zmianach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Kody zawodów – kompleksowe opracowanie

W 2021 roku wprowadzono obowiązek dotyczący konieczności podawania kodów zawodów podczas zgłoszenia do ZUS-u. Czy kody zawodów są obowiązkowe dla wszystkich? Jaki jest ich cel? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 września 2022

Prawo pracy

Urlop bezpłatny – o czym należy pamiętać, kiedy pracownik wróci do pracy?

Bywają sytuacje, kiedy pracownik z różnych względów udaje się na urlop bezpłatny. O czym należy pamiętać po jego powrocie z tego urlopu? Na co należy zwrócić uwagę? Jakie są obowiązki pracodawcy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 września 2022

Zdaniem eksperta

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania pracownika na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Urlop bezpłatny w świadectwie pracy

W sytuacji, gdy pracownik wykorzystał już cały przysługujący urlop wypoczynkowy, może on skorzystać z urlopu bezpłatnego, za który nie przysługuje wynagrodzenie. Czy pracodawca ma obowiązek wykazać urlop bezpłatny na świadectwie pracy? Sprawdź!

24 sierpnia 2022

Prawo pracy

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy są już pewne. Choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, wiadomo już, że tak się nie stanie. Warto jednak wiedzieć co czeka pracodawców i pracowników w tym zakresie. Dowiedz się, jakie zmiany są planowane!

19 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u – formularz RUD

Rok 2021 będzie wiązał się z kolejnym obowiązkiem działów kadrowych i płacowych. Konieczne będzie zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u. Czy umowa o dzieło zostanie oskładkowana? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów