Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Termin dostarczenia do ZUS zwolnienia lekarskiego pracownika

Ile wynosi termin dostarczenia do ZUS zwolnienia lekarskiego pracownika uprawniającego do wypłaty zasiłku chorobowego?

20 września 2022

Prawo pracy

Pakiet mobilności – jak wyliczyć wynagrodzenie?

Pakiet mobilności zawiera szereg zmian dotyczących rozliczania kierowców. Działy kadrowe i płacowe stoją przed poważnym wyzwaniem. Jak wyliczyć wynagrodzenie kierowców po zmianach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Kody zawodów – kompleksowe opracowanie

W 2021 roku wprowadzono obowiązek dotyczący konieczności podawania kodów zawodów podczas zgłoszenia do ZUS-u. Czy kody zawodów są obowiązkowe dla wszystkich? Jaki jest ich cel? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 września 2022

Prawo pracy

Urlop bezpłatny – o czym należy pamiętać, kiedy pracownik wróci do pracy?

Bywają sytuacje, kiedy pracownik z różnych względów udaje się na urlop bezpłatny. O czym należy pamiętać po jego powrocie z tego urlopu? Na co należy zwrócić uwagę? Jakie są obowiązki pracodawcy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 września 2022

Zdaniem eksperta

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania pracownika na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Urlop bezpłatny w świadectwie pracy

W sytuacji, gdy pracownik wykorzystał już cały przysługujący urlop wypoczynkowy, może on skorzystać z urlopu bezpłatnego, za który nie przysługuje wynagrodzenie. Czy pracodawca ma obowiązek wykazać urlop bezpłatny na świadectwie pracy? Sprawdź!

24 sierpnia 2022

Prawo pracy

Większe i mniejsze zmiany w Kodeksie pracy, o których należy wiedzieć

Zmiany w Kodeksie pracy są już pewne. Choć miały wejść w życie w sierpniu 2022 roku, wiadomo już, że tak się nie stanie. Warto jednak wiedzieć co czeka pracodawców i pracowników w tym zakresie. Dowiedz się, jakie zmiany są planowane!

19 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u – formularz RUD

Rok 2021 będzie wiązał się z kolejnym obowiązkiem działów kadrowych i płacowych. Konieczne będzie zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u. Czy umowa o dzieło zostanie oskładkowana? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2022

Prawo pracy

Elastyczny czas pracy – zmiany dla rodziców!

Elastyczny czas pracy nie jest nowością, jednak najprawdopodobniej od sierpnia stanie się on bardziej powszechny ze względu na pracujących rodziców. Co się zmieni i na co zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

12 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów