Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu składki społeczne można naliczać od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 maja 2022

Zdaniem eksperta

Umowa o dzieło a składki ZUS za pracownika

Czy umowa o dzieło wiąże się z koniecznością zgłoszenia wykonawcy do ubezpieczeń w ZUS? Ekspert odpowiada na to pytanie!

11 maja 2022

Prawo pracy

Zmiany w wynagrodzeniach 2022

Od 1 lipca 2022 roku Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki PIT z 17% do 12%. To nie koniec zmian sugerowanych przez rząd. Jak będą wyglądać wynagrodzenia od lipca 2022? Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie będą zmiany w wynagrodzeniach 2022!

9 maja 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zatrudnianie cudzoziemców – prawo, podatki, ubezpieczenia

Zatrudnianie cudzoziemców wiąże się z szeregiem obowiązków, ale i konsekwencji prawnych, podatkowych i ubezpieczeniowych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat zatrudniania cudzoziemców w Polsce i ich pobytu w naszym kraju!

8 kwietnia 2022

Prawo pracy

Ulga dla klasy średniej – dla kogo i jak wyliczyć?

Ulga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat sposobu naliczania ulgi dla klasy średniej!

7 kwietnia 2022

Prawo pracy

Nowy Polski Ład – jak wyliczyć wynagrodzenie dla pracowników?

Nowy Polski Ład wzbudza kontrowersje zarówno wśród przedsiębiorców, jak i pracowników. Nic dziwnego – zmiany prawno-podatkowe dotkną tak naprawdę każdego, kto opłaca podatki. Sprawdź na przykładach, jak zmienią się wynagrodzenia!

5 kwietnia 2022

Prawo pracy

Czy za L4 na urlopie wychowawczym należy się zasiłek?

Kiedy za L4 na urlopie wychowawczym można otrzymać wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy? Czy gdy urodzi się dziecko na urlopie wychowawczym, wówczas ma się prawo do zasiłku macierzyńskiego? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

4 kwietnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

ZUS ERP-7 (RP-7)- kiedy należy go wypełnić?

Pracownik udający się na emeryturę może poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RP-7. Jest to dokument, który potwierdza wypłacone wynagrodzenia. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

31 marca 2022

W kadrach

Większa ochrona przed wypowiedzeniem dla pracowników

Obecnie nie każdy pracownik może zostać zwolniony w dowolnym momencie przez pracodawcę. Kogo obowiązuje ochrona przed wypowiedzeniem i jakie zmiany w tym zakresie są planowane? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 marca 2022

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów