0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: akt-notarialny

Artykuły:

Zmiany w postępowaniu administracyjnym a likwidowanie barier prawnych

12 maja 2023 roku weszły zmiany mające na celu usprawnienie prac administracyjnych i prawnych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat tego, jakie zmiany w postępowaniu administracyjnym zostały przewidziane w nowych przepisach.

7 lipca 2023

Umowy biznesowe a obowiązek sporządzania ich przed notariuszem

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej często podpisują różnego rodzaju umowy biznesowe. Forma umów może być dowolna, jednak w określonych sytuacjach konieczne jest ich sporządzenie i podpisanie przed notariuszem,

2 czerwca 2023

Akt notarialny - kiedy może zostać unieważniony?

Dla pewnych czynności prawnych konieczna jest forma aktu notarialnego. W niektórych przypadkach ma miejsce sytuacja, gdy sporządzony akt notarialny zostaje uznany za nieważny. Przeczytaj w artykule, kiedy akt notarialny może zostać unieważniony!

22 listopada 2022

Umowa przedwstępna bez notariusza przy sprzedaży nieruchomości

Przed kupnem nieruchomości często podpisywana jest umowa przedwstępna. Można to zrobić u notariusza, ale nie ma takiego obowiązku. Umowa przedwstępna bez notariusza daje gorszą ochronę na wypadek, gdyby druga strona się rozmyśliła.

13 maja 2019

Akt notarialny - czym jest i kiedy się go sporządza?

Akt notarialny jest dokumentem o charakterze urzędowym, wymaganym przez polskiego ustawodawcę do zachowania ważności niektórych czynności prawnych. W dokumencie sporządzonym przez notariusza stwierdzana jest treść czynności prawnej.

5 lutego 2018

Kiedy akt notarialny jest tytułem egzekucyjnym

Sposobem na szybkie doprowadzenie do egzekucji komorniczej jest uzyskanie oświadczenia o poddaniu się egzekucji. Można o nie zadbać już na etapie zawierania umowy. Zobacz, jakie warunki musi spełnić akt notarialny, aby stał się tytułem egzekucyjnym!

8 stycznia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów