0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: biznesplan

Artykuły:

Vademecum początkującego przedsiębiorcy, czyli jak napisać dobry biznesplan

Brak planu działania to prosta droga do porażki biznesowej. Aby tego uniknąć niezbędny jest przemyślany i mądrze napisany biznesplan. Jak go stworzyć? Co w nim zawrzeć? Praktyczne porady znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj!

4 września 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 13) – Tworzenie biznesplanów oraz budżetów inwestycyjnych

Wraz z rozpoczęciem działalności konieczne jest dopełnienie wielu obowiązków formalnych. Czy wiesz, czym jest biznesplan oraz budżet inwestycyjny oraz w jakich przypadkach tworzenie biznesplanów oraz budżetów inwestycyjnych jest konieczne? Sprawdź!

26 lipca 2021

Wydatki na biznesplan mogą być kosztem podatkowym

Biznesplan służy do opracowania strategii prowadzenia przedsiębiorstwa, a także stanowi dokument, dzięki któremu można uzyskać środki finansowe do realizacji nowych inwestycji. Sprawdź czy wydatki na biznesplan można ująć w kosztach przedsiębiorstwa.

16 sierpnia 2017

Biznesplan dla firmy? Sprawdź, co to takiego!

Niewielu początkujących przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie dobrze skonstruowanego planu działania może zapewnić sukces ich firmie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co powinien zawierać i jak napisać dobry biznesplan!

14 sierpnia 2017

Ważny element biznesplanu - Plan marketingowy cz. I

Pisząc profesjonalny biznesplan nie możemy zapomnieć o tak ważnym elemencie jakim jest plan marketingowy. Składa się on z kilku etapów. Jeśli zostanie napisany właściwie pomoże usprawnić wiele procesów w przedsiębiorstwie. Sprawdź, jak powinien wyglądać.

8 sierpnia 2017

Podstawa każdego biznesplanu - plan finansowy cz. I

Plan finansowy to priorytet przy tworzeniu biznesplanu. Pomaga sprawnie zarządzać funduszami firmy. Jak go sporządzić? Co powinien zawierać? Jakie są techniki analizy finansowej oraz dlaczego warto je stosować? Przeczytaj w artykule.

4 sierpnia 2017

Planowanie w firmie przydatne w zarządzaniu cz. I

Planowanie w firmie jest jednym z elementów zarządzania, który polega na wytyczeniu ścieżek rozwoju firmy. Odpowiednie zaprojektowanie działań i celów działalności może przyczynić się do jej sukcesu. Poznaj korzyści wynikające z dobrego planu firmy.

4 sierpnia 2017

Analiza strategiczna - ocena rynku docelowego

Analiza strategiczna to zbiór działań służący ocenie firmy, szans na jej powodzenie oraz sprawdzenie działań konkurencji na rynku. Jest to niezbędny element budowania dobrego biznesplanu. Dowiedz się, jak powinna wyglądać analiza strategiczna nowej firmy.

3 sierpnia 2017

Analiza strategiczna - ocena otoczenia firmy

Kiedy rozpoczynamy nową działalność warto stworzyć szczegółowy biznesplan. Jego najważniejszą częścią jest analiza strategiczna rynku. Co należy zbadać przed założeniem nowej firmy? Które dane są wyjątkowo ważne? Przeczytaj w artykule.

3 sierpnia 2017

Pomysł na nowy biznes i jego cele strategiczne

Kiedy powstaje nowy biznes warto stworzyć szczegółowy biznesplan dla inwestorów oraz interesariuszy. Dobrze jeśli znajdzie się w nim opis przedsięwzięcia czy procesów technologicznych. Dlaczego taki dokument jest ważny? Jak powinien wyglądać? Sprawdź.

3 sierpnia 2017

Budowa biznesplanu - jak powinna wyglądać?

Firma, która chce odnieść sukces powinna mieć przygotowany dokładny plan działania. Taki dokument może świadczyć o opłacalności przedsiębiorstwa oraz jego przyszłej pozycji na rynku. Budowa biznesplanu to kluczowy moment podczas otwierania firmy.

2 sierpnia 2017

Struktura biznesplanu - co powinien zawierać dobry plan biznesu?

Dobry plan biznesowy to podstawa sukcesu firmy, jednak struktura biznesplanu często zależy od różnych czynników - wielkości przedsiębiorstwa czy celu, w jakim jest tworzony. Sprawdź, jak powinna wyglądać właściwa struktura biznesplanu Twojej firmy.

2 sierpnia 2017

Zarządzanie strategiczne podstawą tworzenia biznesplanów

Stworzenie zarówno profesjonalnego, jak i skutecznego biznesplanu wiąże się ze zrozumieniem, czym właściwie jest zarządzanie strategiczne. Zrozumienie tego, może okazać się kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

2 sierpnia 2017

Biznesplan - co powinien zawierać najlepszy?

Biznesplan jest określeniem wywodzącym się z języka angielskiego i oznacza plan biznesu. Tworzony jest na wewnętrzne i zewnętrzne potrzeby przedsiębiorstwa. Pomaga w zdobywaniu dotacji czy kredytów oraz nowych kontrahentów. Sprawdź, co powinien zawierać.

9 marca 2017

E-book: Jak napisać biznesplan?

Biznesplan jest narzędziem pozwalającym skutecznie zarządzać oraz planować politykę przedsiębiorstwa. Jest to dokument, który powinien zawierać ocenę opłacalności firmy. Przeczytaj naszego darmowego e-booka i sprawdź, jak stworzyć skuteczny biznesplan!

30 września 2016

Budżet inwestycyjny i biznesplan

Planujesz założyć własną firmę? Zakładanie swojego biznesu wiąże się z szeregiem formalności. Sprawdź, czym są biznesplan oraz budżet inwestycyjny oraz dlaczego są konieczne dla każdej firmy, która chce pozyskać inwestorów.

5 listopada 2014

Biznesplan - drogowskaz dla firmy

Pochodzące z angielskiego pojęcie biznesplan to po prostu plan biznesowy. Buduje się go po to, by racjonalnie i rzetelnie ocenić powodzenie planowanych działań w ramach przedsiębiorstwa. Zobacz, dlaczego warto stworzyć biznesplan!

18 września 2014

Czym jest model biznesowy?

Sprawdź, jaki model biznesowy najlepiej sprawdzi się w twoim przedsiębiorstwie.

11 grudnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów