0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: dlugi-spadkowe

Artykuły:

Dział spadku w przypadku śmierci spadkobiercy

Dział spadku to element dziedziczenia, który ma za zadanie podzielić majątek spadkowy między spadkobierców. Co w przypadku, gdy w trakcie postępowania o dział spadku jeden ze spadkobierców umiera? Czy w jego miejsce wchodzą jego spadkobiercy? Sprawdź!

20 czerwca 2024

Długi spadkowe - jak ich nie odziedziczyć i kto za nie odpowiada?

Dziedziczenie spadku nie zawsze oznacza przejęcia pieniędzy czy nieruchomości. Możliwe jest również dziedziczenie nieuregulowanych zobowiązań zmarłego. Czy spadkobierca musi przejąć odpowiedzialność za długi spadkowe? Sprawdź czy można uniknąć ich spłaty!

22 listopada 2019

Długi spadkowe i dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza

Kto może odziedziczyć długi spadkowe? Sprawdź, jakie prawa ma wierzyciel i czy w takim przypadku może zażądać od spadkobiercy całkowitej spłaty długu? Czy kodeks cywilny przewiduje czas na odrzucenie takiego spadku?

9 stycznia 2018

Długi spadkowe po zmarłych bliskich - jak ich uniknąć?

W przypadku śmierci bliskich możliwe jest zarówno dziedziczenie ich majątku jak i długów. Czy wiesz, jakie są metody, aby nie wpaść w długi spadkowe po zmarłych bliskich? Ustawodawca przewidział 3 sposoby. Dowiedz się jakie, czytając nasz artykuł!

27 maja 2016

Jak uniknąć długów spadkowych po zmarłym bliskim - musisz do wiedzieć!

Polskie prawo przewiduje dwie możliwości dziedziczenia: dziedziczenie wprost oraz dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza. Sprawdź, jak uniknąć długów spadkowych po zmarłym bliskim! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 kwietnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów