0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: firma-w-mieszkaniu

Artykuły:

Prowadzenie firmy w wynajmowanym mieszkaniu - czy potrzebna zgoda właściciela?

Czy prowadzenie firmy w wynajmowanym mieszkaniu niesie konieczność zgłoszenia tego faktu właścicielowi lokalu? Czy konieczne jest posiadanie tytułu prawnego? Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić by prowadzić działalność w wynajmowanym lokalu?

22 czerwca 2021

Firma w mieszkaniu – kiedy wydatki stanowią koszty przedsiębiorcy?

Często specyfika prowadzonej działalności nie wymaga wyodrębnienia specjalnego lokalu. Jednak firma w mieszkaniu może spowodować wzrost wydatków np. telefon, czy internet. Sprawdź, jakie wydatki związane z mieszkaniem stanowią koszt uzyskania przychodu!

22 maja 2019

Vademecum początkującego przedsiębiorcy, czyli jak napisać dobry biznesplan

Brak planu działania to prosta droga do porażki biznesowej. Aby tego uniknąć niezbędny jest przemyślany i mądrze napisany biznesplan. Jak go stworzyć? Co w nim zawrzeć? Praktyczne porady najdziesz w naszym artykule. Przeczytaj!

6 września 2017

Jak odliczyć VAT od wydatków na media przy działalności we własnym mieszkaniu

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą we własnym mieszkaniu, gdy zastosują odpowiednie rozwiązania mają możliwość pełnego odliczania podatku VAT od wydatków na media i nie tylko. Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy jest to możliwe.

19 stycznia 2017

5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu

Zastanawiasz się nad prowadzeniem działalności w mieszkaniu? Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Zanim podejmiesz decyzję czy działalność prowadzić w domu czy wynająć w tym celu lokal poznaj 5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu!

30 listopada 2016

Czynsz za mieszkanie w kosztach firmy - co warto wiedzieć

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w prywatnym mieszkaniu bardzo często zastanawiają się, czy czynsz za mieszkanie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz co na ten temat sądzą organy podatkowe. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

11 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów