0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: pelnomocnictwo-pocztowe

Artykuły:

Pełnomocnictwo pocztowe - jakie ma zastosowanie?

Pełnomocnictwo pocztowe to udzielenie zgody na odbieranie przesyłek przez inną, upoważnioną osobę. Może być szczególnie przydatne w przypadku wyjazdu, gdy odbiorca nie jest w stanie sam odebrać nadanych przesyłek. Wyjaśniamy, jak go udzielić!

27 kwietnia 2023

Odbiór awizo - kto na poczcie może odebrać pismo z sądu?

Jeśli listonosz nikogo nie zastanie, to wrzuci do skrzynki awizo. Kto może się zgłosić na poczcie po odbiór awizo z sądu? Jak liczyć terminy na odebranie przesyłki? Kiedy przyda się pełnomocnictwo pocztowe? Dlaczego korespondencję z sądu należy odbierać?

4 lipca 2022

Pełnomocnictwo pocztowe - sposób na odbiór przesyłek w razie wyjazdu

Jeśli listonosz nikogo nie zastanie pod wskazanym na przesyłce adresem, zostawi w skrzynce awizo. Przesyłkę trzeba będzie odebrać na poczcie. Problem pojawia się, gdy zbiegnie się to z wyjazdem adresata. Pełnomocnictwo pocztowe to w takiej sytuacji najle

24 czerwca 2019

Pełnomocnik w działalności gospodarczej - do czego upoważnia?

Pełnomocnik w działalności gospodarczej może reprezentować nas przed różnymi organami, załatwiać sprawy urzędowe czy podatkowe a także zawierać umowy. Jak odróżnić pełnomocnictwo od reprezentowania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 lipca 2018

Fikcyjne doręczenie - czym się charakteryzuje?

Fikcyjne doręczenie następuje w wyniku dwukrotnego nieodebrania awizowanej korespondencji. Ma to zapobiec blokowaniu postępowań sądowych i administracyjnych. Czy wiesz jakie niesie za sobą konsekwencje fikcyjne doręczenie? Dowiedz się więcej!

27 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów