0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: podatek-od-przychodow-z-budynkow

Artykuły:

Podatek od przychodów z budynków a branża hotelowa - stanowisko NSA

Budynek, który oddany został w całości albo w części do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze objęty jest specjalnym podatkiem. Sprawdź, jak wygląda podatek od przychodów z budynków w branży hotelowej!

10 kwietnia 2024

Podatek od przychodów z budynków – powrót daniny od czerwca 2022 roku

Czy wiesz jak obliczyć podatek od przychodów z budynków? Czy konieczne jest płacenie podatku od przychodów z budynków? Jak uniknąć podatku od przychodów z budynków? Od kiedy odmrożono obowiązek uiszczania podatku od przychodów z budynku? Sprawdź!

17 października 2022

Zasady opodatkowania przychodu z budynku od 2019 roku

Od 2019 roku wprowadzone zostały znowelizowane przepisy regulujące podatek od przychodów z budynków. Dowiedz się, na kim spoczywa obowiązek opłacenia takiego podatku oraz jakie aktualnie obowiązują zasady opodatkowania przychodu z budynku!

14 maja 2019

Podatek od przychodów z budynków w 2019 roku

Od 2019 r. wprowadzone zostały zmiany przepisów regulujących podatek od przychodów z budynków, zgodnie z którymi, do jego zapłaty zobowiązane jest większe grono podatników. Sprawdź, komu przysługuje zwolnienie oraz jak prawidłowo obliczyć jego wysokość!

8 maja 2019

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 2

Podatek od przychodów z budynków to nowa wersja podatku minimalnego, która została wprowadzona w styczniu 2019 roku. Dotyczy budynków wpisanych do ewidencji środków trwałych. Dowiedz się, jak obliczyć podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce!

12 kwietnia 2019

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 1

Podatek od przychodów z budynków od 1 stycznia 2019 obejmuje większy zakres nieruchomości niż dotychczas. Podatnikami mogą stać się również np. firmy leasingowe. Dowiedz się, co jest przedmiotem opodatkowania i na jakich zasadach działa ten nowy podatek!

11 kwietnia 2019

Podatek od przychodów z budynków w 2019r. - jak obliczyć?

Podatnicy zobowiązani są do opodatkowania sumy przychodów z poszczególnych budynków, którą stanowi łączna wartość początkowa ustalona na pierwszy dzień miesiąca. Sprawdź, jak wyliczyć podatek od przychodów z budynków oraz co podlega opodatkowaniu!

6 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów