0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: podzial-majatku

Artykuły:

Likwidacja spółki a jej majątek - co się z nim dzieje po likwidacji?

Likwidacja spółki może być konieczna w różnych przypadkach, natomiast podział majątku spółki możliwy jest po spłaceniu wszystkich długów. Jeśli pozostaje jakikolwiek majątek, może być on podzielony pomiędzy wspólników zgodnie z ich udziałami lub akcjami.

5 lipca 2023

Dział spadku obejmujący składniki przedsiębiorstwa

Dział spadku jest instytucją prawną, która umożliwia podział poszczególnych składników spadku między spadkobierców. Przedmioty nabyte w drodze spadku mogą być również wykorzystywane w prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej.

29 czerwca 2023

Rozliczenie po ustaniu wspólności majątkowej a poniesione koszty

Jak wygląda rozliczenie po ustaniu wspólności majątkowej małżonków z tytułu wydatków i nakładów? Co jest majątkiem osobistym małżonków? Kiedy możesz żądać rozliczenia kwot transferowanych? Sprawdź w jakim wypadku należy zgłosić się do sądu!

10 sierpnia 2022

Podział majątku po rozwodzie a podatek PIT

Podział majątku wspólnego jest koniecznością, którą skutkuje rozwód. Wiążą się z tym również zobowiązania podatkowe, które mogą nastąpić na gruncie podatku PIT. Podział majątku wspólnego po rozwodzie, sposoby oraz skutki - o tym piszemy w artykule!

4 lutego 2022

Podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej małżonków

W jaki sposób przebiega postępowanie o podział majątku wspólnego? Kiedy ustaje małżeńska wspólność majątkowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest zakres ustaleń w sprawie o podział majątku oraz na jakich zasadach ustala się jego wartość!

22 lipca 2020

Zyski po rozwodzie a majątek firmowy - co warto wiedzieć?

Następstwem rozwodu jest ustanie wspólnoty majątkowej małżonków, co jest podstawą do podziału majątku. Jakie zyski po rozwodzie przynależą się komu? Co w przypadku, gdy małżeństwo lub jedno z małżonków prowadziło firmę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 marca 2020

Biznes rodzinny a rozwód przedsiębiorców

Sytuacja małżonków-przedsiębiorców po rozwodzie, zależna jest od decyzji, jakie podjęli w czasie trwania lub przed zawarciem małżeństwa. Jak rozwód przedsiębiorców wpływa na prowadzony przez nich biznes rodzinny? Co decyduje o losach przedsiębiorstwa?

25 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów