35 wyników dla tematu: polski-lad

Artykuły:

Nowy wzór ewidencji przychodów - ryczałt ewidencjonowany w 2022 roku

Już wkrótce wejdą w życie zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W związku z nowymi zasadami ewidencji dla ryczałtowców MF przygotowało projekt wprodzajacy m.in nowy wzór ewidencji przychodów. Sprawdź, jak będzie wyglądać! Dowiedz się więcej

16 listopada 2021

Polski Ład nie dla rolników – składki KRUS po staremu!

Czy rolników objęły zmiany wprowadzane w Polskim Ładzie? Jakie składki KRUS będą opłacać oni w przyszłych latach? Czy składka zdrowotna w ich przypadku także będzie odliczana od dochodu? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2021

Zmiany w uldze rehabilitacyjnej - co przygotował Polski Ład?

Kolejne zmiany od Polskiego Ładu. Nowe zmiany dotkną ulg podatkowych. Będzie dotyczyły osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów. Rząd zaproponował Zmiany w uldze rehabilitacyjnej. Dodano dodatkowe i zaktualizowano punkty w ustawie Sprawdź co się zmieni

5 listopada 2021

Przesunięcie Polskiego Ładu! Apel RPO!

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do ustawodawcy o przesunięcie Polskiego Ładu na przyszły rok! Jakie przytacza argumenty? Czy zmiana terminu wejścia w życie reformy prawa podatkowego jest możliwa? Przeczytaj i sprawdź w artykule! Dowiedz się więcej!

15 października 2021

Polski Ład – nowe obciążenia dla przedsiębiorców

Nowy Polski Ład wprowadza wiele zmian w rozliczaniu firm. Z jednej strony mamy nowe ulgi i preferencje podatkowe, a z drugiej nowe obciążenia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak przedsiębiorcy zostaną obciążeni w ramach projektu Nowego Polskiego Ładu!

21 września 2021

Czy zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalny?

Polski Ład doprecyzował kwestię identyfikacji wydatków dotyczących celów mieszkaniowych. Kwestia dotyczy spłaty kredytów. Już niedługo będzie można go doliczyć do wydatków na cele mieszkaniowe, aby zakup mieszkania na kredyt był bardziej opłacalny.

3 września 2021

Nowy Ład w świetle prawa podatkowego - co się zmienia?

Nowy ład ma wprowadzić wiele istotnych zmianach w pracy przedsiębiorców. Liczne plany i projekty maja dotyczyć m.in. prawa podatkowego. Przeczytaj i dowiedz się co zmienia Polski ład, z jakich ulg będzie można skorzystać oraz co zmieni się w podatkach!.

19 sierpnia 2021

Tarcza prawna, czyli kolejne zmiany w prawie!

Tarcza prawna to nowy projekt, nad którym pracuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach Polskiego Ładu. Jakie zmiany szykuje dla nas ustawodawca? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie są pierwsze założenia Tarczy prawnej!

1 czerwca 2021

Kwota wolna od podatku w 2022 roku

Kwota wolna od podatku jest graniczną kwotą, poniżej której brak jest obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Na skutek zmian wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu, kwota ta ma ulec zmianie. W jaki sposób zmiana kwoty wolnej wpłynie na podatek dochodowy?

26 maja 2021

Nowy Polski Ład – co oznacza dla pracodawcy?

Projekt, jaki przedstawiono 15 maja, zakłada wiele zmian, o których powinni pamiętać pracodawcy. Nowy Polski Ład zmieni wynagrodzenia pracowników, ale też sprawi, że zmienią się inne przepisy. Przeczytaj i sprawdź co się zmieni!

25 maja 2021

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia pracowników zwiększą się?

Od soboty 16 maja cała Polska żyje zapowiedziami złożonymi przez partię rządzącą. Nowy Polski Ład, bo tak brzmi nazwa całego projektu zakłada wiele zmian gospodarczo-społecznych. Czy przez nowy Polski Ład wynagrodzenia pracowników wzrosną? Sprawdź!

24 maja 2021

Nowy Polski Ład - poznaj założenia przedstawionej reformy przez Rząd!

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę 15 maja br. program „Polski Ład”. Reforma zakłada zmiany w systemie podatkowym, ale także w aspekcie społecznym. Czy planowane zmiany okażą się korzystne dla obywateli? Sprawdź, co przyniesie Nowy Polski Ład!

19 maja 2021

Polski Ład a rynek mieszkaniowy – rewolucyjne zapowiedzi PiS-u!

W minioną sobotę Rząd zapowiedział „Polski Ład”, czyli m.in. rewolucję dla ludzi starających się o mieszkanie! Planowane są dofinansowania wkładu własnego nawet do 100 tys. zł oraz budowy domów bez pozwolenia! Kogo dotkną zmiany i kto na nich skorzysta?

18 maja 2021

Pierwszy próg podatkowy - jakie zmiany wprowadzi Polski Ład?

„Polski Ład” został ogłoszony w ubiegłą sobotę, a już wywołał emocje w zakresie podatków i nie tylko. Plan zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Pierwszy próg podatkowy a Polski Ład – jakie zmiany czekają podatników i na co się przygotować?

18 maja 2021

Nowy Polski Ład – wynagrodzenia i zmiany w zakresie zatrudnienia

Od soboty cała Polska żyje nowym programem gospodarczo-społecznym przedstawionym przez władze PiS. Jak Nowy Polski Ład wpłynie na życie Polaków? Co zmieni się w zarobkach? Kto skorzysta na zapowiadanych zmianach a kto straci? Sprawdziliśmy!

17 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów