0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: prawo-do-odliczenia-podatku-vat

Artykuły:

Zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie – jak odliczyć VAT?

W artykule omawiamy problematykę odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku gdy u przedsiębiorców wystąpi zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie. Wyjaśniamy, kiedy przedsiębiorca będzie mógł odliczyć VAT od takich wydatków!

3 czerwca 2024

Termin odliczenia VAT z faktur zakupu - warto wiedzieć!

Odliczenie podatku naliczonego VAT następuje po otrzymaniu faktury przez czynnego podatnika VAT, bądź może to nastąpić w jednym z trzech kolejnych okresów rozliczeniowych. Przeczytaj i dowiedz się, jaki dokładnie obowiązuje termin odliczenia VAT?

29 stycznia 2024

Prawo do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej po terminie

Co do zasady fakturę należy wystawić do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Czy wystawienie faktury po terminie wyłącza bądź ogranicza prawo do odliczenia podatku VAT z tej faktury?

31 maja 2022

Podmiot nieaktywny - czy możliwe jest rozliczenie podatku VAT

Przedsiębiorcy dokonując sprzedaży nie zawsze sprawdzą aktywność podmiotu sprzedającego. Bywają sytuacje w których poddanki jest zwolniony bądź też jest to podmiot nieaktywny. Warto jednak przed większymi transakcjami skontrolować podatnika.

17 listopada 2021

Faktura wystawiona na oboje małżonków a odliczenie podatku VAT

Co do zasady, czynny podatnik VAT ma prawo do odliczenia podatku naliczonego. Co jednak w sytuacji, gdy na fakturze widnieje dwóch nabywców, z których jeden jest przedsiębiorcą? Czy faktura wystawiona na oboje małżonków umożliwi odliczenie podatku VAT?

8 czerwca 2021

Ulga na złe długi: zapłata tylko VAT to nieuregulowanie należności

Zdarza się, że podatnicy nie otrzymują zapłaty za sprzedane towary lub wykonane usługi. Jak wygląda w takim przypadku obowiązek rozliczenia podatku VAT, co oznacza ulga na złe długi i kiedy możemy ją zastosować. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 lutego 2021

Zaniechanie inwestycji - jak dokonać korekty odliczonego VAT?

W celu poszerzenia działalności, przedsiębiorcy często decydują się na inwestycje, jednak z różnych przyczyn niejednokrotnie dochodzi do rezygnacji z niej. Dowiedz się, czy zaniechanie inwestycji wiąże się z koniecznością korekty odliczonego podatku VAT!

10 lipca 2019

Możliwość odliczenia podatku VAT a nierzetelnie wystawiona faktura

Czy w przypadku niezgodnej faktury kosztowej masz możliwość odliczenia podatku VAT? Czy w związku z wystawieniem nierzetelnej faktury powstają określone konsekwencje podatkowe po stronie nabywcy?odpowiedzi na te pytania i nie tylko znajdziesz w artykule!

13 listopada 2018

Sytuacje, w których nie występuje prawo do odliczenia podatku VAT

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy złożyli deklarację VAT-R, mają prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wystawionych przez dostawcę faktur kosztowych. Sprawdź i dowiedz się, w jakich przypadkach przedsiębiorcy tracą prawo do odliczenia podatku VAT.

9 lipca 2018

Odliczenie VAT od zapłaconej zaliczki - najważniejsze informacje

Zaliczki są jedną z metod rozliczania się podczas sprzedaży towarów i usług. Po otrzymaniu wpłaty przedsiębiorca ma obowiązek wystawienia odpowiedniej faktury. Na podstawie wystawionej faktury może nastąpić odliczenie VAT od zapłaconej zaliczki.

29 marca 2018

W którym momencie podatnik powinien zarejestrować się jako czynny podatnik VAT?

W którym momencie podatnik staje się czynnym podatnikiem VAT? Czy przedsiębiorca ma możliwość odliczenia podatku VAT od transakcji dokonanych przed rejestracją? Jakie warunki decydują o konieczności zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT? Sprawdź!

21 lutego 2018

Odliczenie VAT krok po kroku

Dla czynnych podatników VAT wiele problemów i wątpliwości wzbudza odliczenie podatku VAT. Czy wiesz, jakie dokumenty umożliwiają odliczenie VAT oraz kiedy możliwe jest dokonanie odliczenia VATu? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 listopada 2015

Odliczenie VAT z kopii faktury - czy jest możliwe?

Aktualnie przedsiębiorcy nie mają obowiązku oznaczania faktury jako "oryginał" i "kopia". Jednak można jeszcze spotkać się z takimi adnotacjami na dokumentach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy jest możliwe odliczenie VAT z kopii faktury!

19 października 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów