0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ugoda

Artykuły:

Potrącenie szkody w mieniu pracodawcy

Pracownik, który wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania obowiązków pracowniczych ze swej winy wyrządził pracodawcy szkodę, ponosi odpowiedzialność. Czy możliwe jest potrącenie szkody w mieniu pracodawcy? Przeczytaj i dowiedz się!

28 października 2022

Zawezwanie do próby ugodowej – czy warto podejmować taką próbę pojednania?

Szukasz metody na windykację przed sądową wierzytelność i nie chcesz, by dług uległ przedawnieniu? Rozwiązaniem jest zawezwanie do próby ugodowej. W tym artykule dowiesz się, jak działa taki rodzaj postępowania. Sprawdź!

11 marca 2020

Ugoda i mediacja zamiast postępowania sądowego

Najpopularniejszą metodą rozwiązywania konfliktu oraz dochodzenia roszczeń przez strony jest postępowanie sądowe. Jednak istnieją też mniej radykalne sposoby zakończenia sporu. Należą do nich ugoda oraz mediacja. Dowiedz się, czy są one korzystne!

22 października 2019

Niewykonanie ugody przez dłużnika - co zrobić?

Gdy dłużnik zalega z zapłatą, może paść propozycja zawarcia ugody. W zamian za ustępstwa, np. rozłożenie długu na raty, umorzenie odsetek lub części długu, dłużnik zobowiązuje się spłacić swoje zobowiązanie. Jakie skutki może mieć niewykonanie ugody?

4 października 2018

Ugoda jako rozwiązanie sporu o wierzytelność

Dochodzenie wierzytelności nie należy do przyjemnych procesów dla przedsiębiorców, często okazuje się skomplikowany, a nawet nieskuteczny. Popularne stają się pozasądowe rozwiązanie sporu o wierzytelność m.in. jako ugoda. Sprawdź, na czym polega!

24 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów