0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: ulga-na-powrot

Artykuły:

Ulga na powrót w ramach Polskiego Ładu - kto z niej skorzysta?

W ramach Polskiego Ładu wprowadzono kilka ulg i preferencji podatkowych. Jednym z przedstawionych projektów jest „ulga na powrót”, która ma zachęcić Polaków żyjących za granicą do powrotu do kraju. Na czym polega? Odpowiadamy w artykule!

16 października 2023

Ulga na powrót – kto i jak może skorzystać ze zwolnienia z PIT

Ulga na powrót jest zwolnieniem od podatku dochodowego od osób fizycznych powracających do Polski i zmieniających rezydencję podatkową na tutejszą. Jakie są warunki skorzystania z ulgi? Jak się o nią ubiegać? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

2 sierpnia 2022

Komu przysługuje ulga na powrót?

Ulga na powrót jest nowowprowadzoną preferencją podatkową w ramach reformy Polskiego Ładu. Dotyczy ona osób powracających z zagranicy. Jakie zatem są warunki do skorzystania z ulgi? Czy wyklucza ona inne ulgi? Na pytania odpowiadamy w artykule!

23 marca 2022

Ulgi podatkowe w Polskim Ładzie

Polski Ład od 2022 roku wprowadził nowe ulgi podatkowe oraz dokonał zmian w obecnie obowiązujących preferencjach podatkowych. Jakie zmiany dotknęły podatników? Przeczytaj artykuł i poznaj już dziś regulacje, które weszły w życie w 2022 roku!

26 stycznia 2022

Likwidacja ulgi abolicyjnej – kolejne zmiany podatkowe w 2021!

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawiła się informacja o przygotowywanym przez Ministerstwo Finansów projekcie zmian ustawy o PIT. Przewidywana jest w niej likwidacja ulgi abolicyjnej, która dotknie osoby zarabiające za granicą.

9 września 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów