0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: umorzenie-dlugu

Artykuły:

Skutki podatkowe zwolnienia z długu przez dostawców

Z powodu licznych problemów z regulowaniem zobowiązań, przedsiębiorcy prosili kontrahentów o umorzenie długu. Wielu zgadzało się, ze względu na ciężką sytuację. Czy taka dobra wola kontrahentów niesie za sobą skutki podatkowe zwolnienia z długu ?

1 grudnia 2021

Umorzenie długu przez firmę windykacyjną a obowiązek zapłaty PIT

Czy umorzenie długu przez firmę windykacyjną skutkuje powstaniem przychodu do opodatkowania? Czym są przychody z nieodpłatnych świadczeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie skutki podatkowe po stronie dłużnika wywołuje umorzenie długu!

30 lipca 2020

Długi w postępowaniu upadłościowym - 4 kategorie wierzytelności

Czy Twoje długi mogą zostać umorzone w postępowaniu upadłościowym? Czy wystarczy złożenie odpowiedniego wniosku? Dowiedz się, na jakie kategorie dzielą się długi w postępowaniu upadłościowym oraz kiedy może dojść do ich umorzenia.

27 marca 2020

Umorzenie długu - jakie korzyści z tego płyną?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że umorzenie długu nie przynosi żadnych korzyści dla wierzyciela a wręcz przeciwnie ponosi on tym sposobem same straty. Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Sprawdź, kiedy można umorzyć dług!

19 stycznia 2018

Umorzenie długu - w jakich formach jest możliwe?

Czy umorzenie długu przynosi korzyści dla wierzyciela? Jaki jest sens stosowania takiego rozwiązania? Jakie formalności się z tym wiążą? Kiedy spłata długu staje się dobrowolnym i niezależnym świadczeniem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów