0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: umowa-dzierzawy

Artykuły:

Przychody z dzierżawy społecznym agencjom najmu – nowe rozwiązanie PIT

Społeczna agencja najmu - czym jest, jak funkcjonuje oraz jakie cele posiada? Przychody z dzierżawy społecznym agencjom najmu - jak ich rozliczać oraz jakie mamy nowe konsekwencje podatkowe w świetle ustawy PIT? Na to odpowiadamy w artykule!

10 stycznia 2022

Rozwiązanie umowy dzierżawy - kiedy jest możliwe?

W jakiej formie należy przeprowadzić rozwiązanie umowy dzierżawy? Jakie terminy wypowiedzenia obowiązują strony umowy? Przeczytaj i dowiedz się, jakie są sposoby na rozwiązanie umowy dzierżawy oraz kiedy możliwe jest unikniecie okresu wypowiedzenia!

5 czerwca 2020

Umowa dzierżawy z punktu widzenia przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy mogą zawierać rożnego rodzaju umowy, jedną z takich umów jest umowa dzierżawy. Czego może dotyczyć umowa dzierżawy? Czy korzystniejsze jest zawarcie umowy najmu czy dzierżawy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

5 marca 2020

Najem i dzierżawa - którą umowę zawrzeć?

Najem i dzierżawa - jak je odróżnić? O tym, która z tych umów została zawarta, nie decyduje jej nazwa podana w nagłówku, ale jej treść i cel. Różnice dotyczą m.in. prawa do pobierania pożytków z rzeczy i czasu trwania umowy. Więcej różnic w artykule!

14 stycznia 2019

Czym różni się dzierżawa od leasingu?

Środek trwały w firmie to wartościowa inwestycja, jednak na sfinansowanie jej za pomocą gotówki może sobie pozwolić niewiele firm.

6 stycznia 2018

Leasing a dzierżawa - jakie są między nimi różnice?

Zazwyczaj słowniki internetowe wskazują dzierżawę jako synonim leasingu - i na odwrót. Jednak pojęcia te nie są tożsame. Dowiedz się, czytając nasz artykuł czym się różni leasing od dzierżawy. Zobacz też jak przepisy regulują te pojęcia!

21 grudnia 2017

Wzór Umowa dzierżawy z omówieniem

Umowa dzierżawy przypomina umowę najmu, ale każda z nich zawiera istotne elementy, które je od siebie odróżniają. W jakiej formie powinna zostać zawarta umowa dzierżawy? Poznaj szczegóły czytając artykuł i pobierz darmowy wzór umowy w formacie pdf i docx!

14 października 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów