0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: umowa-o-roboty-budowlane

Artykuły:

Umowa o roboty budowlane – odpowiedzialność inwestora wynikająca z umowy z podwykonawcą

Roboty budowlane stanowią proces obejmujący szereg rozmaitych prac. Jak zatem rozkłada się odpowiedzialność inwestora lub wykonawcy w przypadku braku realizacji umowy podwykonawstwa ze strony inwestora lub wykonawcy? O tym w niniejszym artykule.

6 grudnia 2022

Rękojmia za roboty budowlane - jakie są zasady?

W trakcie robót budowalnych inwestor zawiera umowę z firmą budowlaną. Co w przypadku gdy firma budowlana nie wywiąże się ze swoich obowiązków? Czy inwestor ma prawa żądać odszkodowania? Sprawdź, jak wygląda rękojmia za roboty budowlane i wady w budowie!

19 kwietnia 2022

Umowa o roboty budowlane – co należy wiedzieć?

Umowa o roboty budowlane regulowana jest przez kodeks cywilny, nawiązywana jest ona pomiędzy inwestorem a wykonawcą robót. O czym należy wiedzieć podpisując umowę o roboty budowlane? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze aspekty tego rodzaju umowy!

30 listopada 2021

Gwarancja zapłaty za roboty budowlane - dlaczego jest konieczna?

Gwarancja zapłaty za roboty budowlane to instytucja szczególna, charakterystyczna tylko dla umów o roboty budowlane. Jest zabezpieczeniem dla wykonawcy robót budowlanych. Jaka jest jej funkcja? Czy wykonawca jest zobligowany do skorzystania z gwarancji?

20 maja 2019

Umowa o roboty budowlane - wzór z omówieniem

Umowa o roboty budowlane jest umową nazwaną, została bowiem szczegółowo uregulowana w kodeksie cywilnym (art. 647-658). Dowiedz się, jakie są odpowiedzialności i prawa stron oraz pobierz za darmo wzór umowy w formatach pdf oraz docx!

17 maja 2019

Ryczałt czy kosztorys w umowach: co korzystniejsze?

Co jest korzystniejsze dla wykonawcy, a co dla zamawiającego: umówienie się na ryczałt czy kosztorys w umowach o dzieło lub roboty budowlane? Dla wykonawców korzystniejszy jest z reguły kosztorys, a zamawiających - ryczałt. Jakie są różnice?

26 kwietnia 2019

Gwarancja zapłaty za roboty budowlane - kto i kiedy może żądać?

Wykonawca robót budowlanych może w każdym momencie zażądać od inwestora zabezpieczenia, jakim jest gwarancja zapłaty za roboty budowlane. Jeśli jej nie dostanie, może przerwać wykonywane prace, a nawet odstąpić od umowy i żądać zapłaty wynagrodzenia.

11 stycznia 2019

Podzlecenie prac - kiedy można je stosować i jakie są ograniczenia?

Podzlecenie prac w części lub całości innym osobom lub firmom jest często stosowane. Wyjaśniamy, kiedy można się posłużyć podwykonawcami w przypadku najczęściej zawieranych umów, w tym w zamówieniach publicznych.

7 listopada 2018

Umowa o roboty budowlane - wzór z omówieniem

Umowa o roboty budowlane regulowana jest przez kodeks cywilny, realizacja inwestycji natomiast przez prawo budowlane. Jakie obowiązki ciążą na obu stronach umowy? Co powinno być w niej zawarte? Pobierz bezpłatny wzór z omówieniem w formacie pdf i docx!

9 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów